Najčarovnejšia rozprávka

Žiačka IV.A triedy Dominika Adamská sa v mesiaci marec 2022 zapojila do literárnej súťaže Najčarovnejšia rozprávka, ktorú vyhlásil Turiec pre deti. V uvedenej súťaži získala 3. miesto a dostala pozvanie do Martinusu v Martine, kde sa  uskutočnilo vyhodnotenie celej súťaže a zároveň súťažiacich pracovníci Martinusu previedli svojou centrálou a urobili im krátky exkurz.

Dňa 27.04.2022 som sa zúčastnila na vyhodnotení súťaže Najčarovnejšia rozprávka, v ktorej som sa  umiestnila na treťom mieste. Spolu s ďalšími výherkyňami, sme boli na exkurzii v centrále Martinusu v Martine. Zamestnanci Martinusu nás previedli „cestou knihy“. Ukázali nám, ako putuje kniha od obdobia, keď si ju niekto objedná na e-shope, až po jej odovzdanie majiteľovi.

Bolo to veľmi pútavé a zaujímavé. Celú centrálu by som prirovnala k včeliemu úľu. Každý v nej má svoje miesto a vie, čo má robiť. Všetko majú veľmi dobre premyslené a zorganizované. Po skončení exkurzie vyhlasovatelia pristúpili k samotnému oceňovaniu.

Som veľmi rada, že som mala možnosť zapojiť sa do súťaže a tiež zúčastniť sa veľmi zaujímavého podujatia, spojeného s exkurziou po centrále Martinusu. Ľúto mi je iba toho, že to bola moja posledná literárna súťaž, do ktorej som sa mohla zapojiť ako žiačka Strednej odbornej školy pedagogickej v Turčianskych Tepliciach, pretože v máji 2022 maturujem a verím, že úspešne.

Dominika Adamská 4.A