Z rozprávky do rozprávky

Mesto Turčianske Teplice je síce menšie, no núdzu o bohaté vyžitie pre tých najmladších rozhodne nemá. Počas školského roka sa miestne materské školy a školské kluby detí rozozvučia spevom a kreatívnymi aktivitami, ktoré sprevádzame my, študentky SOŠ pedagogickej, v rámci našej vyučovacej praxe.

Čas však plynie ako voda, opäť prišiel začiatok leta, a tak  mesto Turčianske Teplice 4. júna v rámci Medzinárodného dňa detí, podobne ako po minulé roky, zorganizovalo pre malých šikovníkov deň plný rozprávkových a nezabudnuteľných aktivít. Deti mali možnosť stráviť slnečný deň cupkaním priam „Z rozprávky do rozprávky“. Kreatívni dobrovoľníci a my, študentky pedagogickej, sme si pre ne pripravili mnoho fantastických hier a aktivít, ktoré zvedavých účastníkov sprevádzali od začiatku rozprávkového parku až po jazierko v Bôri. Za splnenie každej úlohy si deti vyslúžili pečiatku a sladkú odmenu. Na záver malých dobrodruhov čakala pred mestským úradom bohatá ponuka, ktorá tiež neostala bez povšimnutia a deťom sa veľmi páčila. Dychberúci sokoliari, maľovanie na tvár, koníky, výstava štvorkolesových veteránov s hrami či cukrová vata boli najlepšou bodkou za dňom venovaným našim najmenším. Sme veľmi vďačné,  že sme  tento krásny deň mohli prežiť spoločne s deťmi, ku ktorých radosti sme prispeli aj my. Veríme, že si všetci odniesli príjemné, úsmevné a rozprávkové zážitky!

Alexandra Turoňová III.B, SOŠP