Hug Day

V čase uzatvárania známok sa náš školský parlament rozhodol potešiť všetkých návštevníkov školy výnimočným dňom. Tohtoročný Deň objatí sa uskutočnil v našej škole vo štvrtok 16. 6.2022 a nemohol dopadnúť lepšie. Členky školského parlamentu zakotvili na prízemí školských chodieb a obrovským žltým transparentom oznamovali študentom, učiteľom a nepedagogickým zamestnancom, že je deň, kedy sa darujú vrúcne objatia. Okrem toho mal každý možnosť nechať si nakresliť malé pripomenutie tejto aktivity na líci, či ruke, v podobe srdiečok, ktoré takmer nikto neodmietol.

Aby sme vytvorili čo najpríjemnejšiu atmosféru, pustili sme známe hity, ktoré nenechali žiadneho tanečníka chladného. Vyzeralo to presne tak, ako v amerických filmoch, keď do každého kroku hrá hudba a okolo sa deje niečo výnimočné. Už od schodov sa na nás usmievali tváre, ktoré čakali, čo sa bude diať, keďže o tomto podujatí nevedel nikto. Bolo to prekvapenie pre každého, kto v ten deň zavítal do školy. Takýto netradičný začiatok vyučovania nakopol všetkých k dotiahnutiu tohtoročných povinností do konca a naladiť sa na letnú vlnu. Čo sa dalo vyčítať z tváre každého študenta, bola úprimná radosť a zážitok, ktorý si všetci odnášali do ťažkého dňa.

Vystískať sa nechali aj niektorí učitelia i nepedagogickí zamestnanci. Bolo príjemné vidieť, že sa tiež s radosťou zapájajú do aktivít, a to všetko bez donútenia. Museli sme síce akceptovať, že sa nájdu aj výnimky, ktoré s dotykmi nie sú kamaráti, avšak nepokazili zábavu a dali sa aspoň pokresliť srdiečkami. A tak sme sa snažili mrzutý deň premeniť na úsmevný začiatok vyučovania čo najväčšiemu počtu ľudí. Veríme, že v kombinácii s hudbu, našimi úsmevmi, veľkou chuťou po objatiach a optimizme, ktorý sme odhodlane rozdávali, sme urobili príjemnú atmosféru a chuť rozdávať pozitívnu náladu ďalej.

Ako členky školského parlamentu sme boli nadšené každým úsmevom a uvedomili sme si, že takéto akcie by sme mali robiť častejšie, aby sme všetkým spríjemnili dlhé dni v škole. Hovorí sa, že nič nedokáže byť len dobré, bez akýchkoľvek chýb. Musím však povedať, že v to štvrtkové ráno nám neprišlo nič dokonalejšie ako Hug Day.

Aneta Duchoňová, medialistka školského parlamentu