PREDVIANOČNÝ ČAS - 20.12.2019

Vôňa perníkov, ihličia a pomarančov nám naznačili, že sa nezadržateľne priblížili najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Tú pravú vianočnú atmosféru sme nenačerpávali len na čarovných trhoch na námestiach miest, ale aj na chodbách našej školy v piatok dňa 20.12.2019. Trhy sa konali na prízemí a študentky mali možnosť predávať svoje milé ručne vyrobené drobnosti. Dokonca študentka 4.B Simona Buvalová priniesla tradičný stroj na výrobu vianočných oblátok a na mieste činu ich vyrábala a predávala. Chvíle príjemne obohacovali dievčatá zo 4.B triedy veselou hrou na hudobné nástroje a spevom vianočných pesničiek, ktoré vytvorili úsmev na tvárach učiteľov aj študentiek a radi sa k nim pridali. Na tom istom poschodí v učebni výtvarnej boli pripravené tvorivé dielne, kde si mohli študenti vyrobiť nejaký kreatívny vianočný darček či dekoráciu. Žiacka školská rada všetkým pripravila neodmysliteľný vianočný punč, ktorý podávala v miestnosti č.74, kde bola naozaj úžasná atmosféra dotvorená typickými vianočnými skladbami. Študentky sa tu mali možnosť zahrať rôzne stolové hry, dať si punč, odfotiť sa pri fotostene, či občerstviť sa perníkmi a koláčikmi, ktoré priniesli niektoré triedy v rámci bodovacej súťaže.

V tento deň sme mali možnosť na chvíľu spomaliť a vychutnať si príjemné chvíle s kamarátkami ešte predtým, ako sme sa vybrali na cestu domov k najbližším. Všetkým, ktorí sa zapojili do zorganizovania podujatia úprimne ďakujeme, pretože bez nich, ich ochoty a entuziazmu by to nešlo a tešíme sa zas o rok!

Alexandra Turoňová, medailistka ŽŠR

Kliknutím na obrázok spustite fotogalériu "PREDVIANOČNÝ ČAS"