Stridžie dni v MŠ Dolná Štubňa – prax III.B - 16.12.2019

Dňa 16.11. 2019 do Materskej školy na Dolnej Štubni zavítali stridžie dni v podaní žiačok III.B z našej školy. Vďaka pani profesorke Tumovej, pani profesorke Shabetia a vedúcim praxe- pani profesorke Krelovej a Kučerovej študentky nacvičili veľmi pekný program. Prostredníctvom neho deti prenikli do sveta slovenských tradícií. Videli tradičné bohaté kroje a oboznámili sa aj so zvykmi spájajúcimi sa so stridžími dňami. Nesmel chýbať tanec na Katarínskej zábave, Ondrejovské čarovačky, ktoré si mohli deti vyskúšať spolu s kandidátkami. Tým sa aj oboznámili s niektorými tradičnými remeslami. Barbora nosila vodu v ústach do džbánu s konárikom z čerešne a samozrejme prišli aj Lucie. Tie vymietli každý kút od zlých síl. Taktiež nesmel chýbať ani Luciin stolček. Kandidátky  priblížili deťom aj obdobie adventu.

Celý program sa niesol v príjemnej atmosfére, ktorá vyvrcholila vianočnými vinšmi a spoločnou piesňou. Deťom sa program veľmi páčil. Na ich tvárach žiaril úsmev a v ich očiach bolo vidno obrovskú radosť. A to je najväčšou odmenou. Je potrebné, aby mladá generácia poznala zvyky a tradície našich predkov. Aj takýmto spôsobom naše študentky spojili tradíciu predkov s deťmi dnešnej doby

Monika Hrnčíková III.B