• Bábkové divadlo v MŠ Horná Štubňa

•    Žiačky triedy 3.A si pre škôlkárov v Hornej Štubni pripravili tri bábkové divadlá, pod vedením pani profesoriek Čičmancovej a Mikloškovej Mischurovej. Prvé bábkové divadlo bola klasická rozprávka Janko a Marienka. Tento napínavý príbeh o odvahe a súrodeneckej láske vždy zaujme a poteší. Deti sledovali ako sa Janko a Marienka snažia prekabátiť zlú ježibabu a nájsť cestu domov. Ďalej si dievčatá pripravili milú a veselú rozprávku Bambuľka, kde malá Bambuľka zažíva rôzne dobrodružstvá a učí sa nové veci. Tento príbeh bol plný zábavy a poučenia. Nakoniec si dievčatá pripravili bábkové divadlo, ktoré bolo o Leviom kráľovi. Spolu s levíčaťom Simbou sa deti vydali na dobrodružnú cestu plnú emócií, priateľstva a odvahy. Príbeh deťom ukázal, ako je dôležité stáť si za svojimi snami a čeliť výzvam, ktoré nám život prináša.

Veríme, že bábkové divadlo prinieslo škôlkárom veľa radosti a nezabudnuteľných zážitkov. Ďakujeme aj pani učiteľke Hufkovej, ktorá zorganizovala bábkové divadlo v MŠ Horná Štubňa.

Júlia Marčeková 3.A