• Volejbal v školskom roku 2023/2024

•

Volejbalové dianie na Strednej pedagogickej škole Turčianske Teplice v tomto období prebiehalo v niekoľkých úrovniach.  Základom je zaradenie tejto športovej hry do osnov vyučovania telesnej výchovy. Je to najmasovejšia časť volejbalovej štruktúry. Ďalším stavebným kameňom je krúžok volejbalu, ktorý je dlhodobo akceptovaný veľkým počtom študentiek  našej školy. Tvorí záujmovú sféru využívania voľného času.
             Výkonnostná zložka začína v turnajoch poriadaných PK Tv SOŠP  Turč. Teplice. Ročne usporiadame štyri až päť turnajov vo volejbale, kde sa začína formovať reprezentácia /na báze tried, alebo ročníkov/.
             Nuž a na záver, je tu vrchol pomyselného ľadovca – reprezentácia školy na volejbalových podujatiach organizovaných inými zoskupeniami. V prípade našej školy sú to prípravné zápasy proti bývalým hráčom VK Baník Turč. Teplice a družstvu SeVaK Turč. Teplice.
             Najadekvátnejším ukazovateľom výkonnosti našej volejbalovej reprezentácie sa však tohto roku stal turnaj  Memorial R. Lissnika , ktorý poriada každoročne OA Martin.
              A to je to „ pravé  orechové“! Tu sa naše dievčatá stretli v priamych súbojoch pod vysokou sieťou s družstvami stredných škôl, v zostavách ktorých štartujú hráčky registrované vo volejbalových kluboch vyšších súťaží.
             Až  táto úroveň dáva reprezentácii iný rozmer. Po vlaňajšon štvrtom, poslednom mieste, dievčatá potvrdili obrovský nárast výkonnosti. Obsadili druhé miesto, keď s víťazom turnaja Bilingválnym gymnáziom Sučany odohrali vyrovnaný zápas. Prehra 1:2 na sety bola jediným prehratým zápasom na turnaji. Víťazné zápasy odohrali s Gymnáziom J. Lettricha Martin a Obchodnou akadémiou Martin.
             Pravidelná dochádzka na tréningy a záujem o volejbal priniesol svoje ovocie. Družstvo podalo spoľahlivé výkony na všetkých postoch a všetkých herných činnostiach, či už v príjme podania, servise, nahrávke a útočnom údere. Medzi najkrajšie zážitky turnaja patrili naše vydarené bloky proti smečiarkam zúčastnených družstiev. Pritom blok patrí k najťažším herným činnostiam.
             Na záver treba vyzdvihnúť výkonnosť družstva ako celku, čo je základným predpokladom úspechu v kolektívnych hrách.
             Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčkam za skvelú reprezentáciu a prajeme ďalšie úspešné účinkovanie v budúcom období.

Súpiska volejbalového družstva :
          1. Gunišová Tereza    4. C
          2. Šágová Veronika     4. C