• Keď náhody tvoria veľké...

• Keď náhody tvoria veľké veci alebo ako časopis PAIDAGOGOS získal cenu PRO SLAVIS 2023

•    Bolo utorkové ráno, 25. júna 2024 a ja som sa v spoločnosti pani učiteľky  Sudorovej vydala  za príjemnou „záležitosťou“ do Žiliny. Turčianske Teplice boli už od rána vyhriate slnkom, čiže nádherný začiatok úspešného  dňa. V Žiline sme kráčali  starobylým Mariánskym námestím rovno do budovy mestskej radnice.

Hneď, ako  sme vstúpili, nás upútala vôňa občerstvenia a priestor, kde boli na stole vystavené časopisy, ktoré sa na súťaž školských časopisov zo Slovenska  prihlásili.  Súťaž vyhlásilo Ministerstvo školstva a Matica slovenská aj pre slovenské školy našich rodákov v zahraničí. Veľmi ma zaujali časopisy z materskej školy – obrázky detí  dopĺňali slová ich pani učiteliek a vychovávateliek. Začiatok vyhodnotenia celoslovenskej súťaže PRO SLAVIS 2023 (20. ročník) nám spríjemnilo dievčatko s harmonikou, ktoré malo taký hlas, že ho museli počuť  aj ľudia na námestí. Náš časopis PAIDAGOGOS sa v kategórii stredoškolských časopisov umiestnil na 2. mieste. Je to celkom „haluz“, lebo pani učiteľka Sudorová prihlásila náš časopis na túto súťaž celkom náhodou ešte v novembri  a vlastne z tejto náhody vzniklo niečo veľké. A nie len ocenenie, ale aj skvelá skúsenosť pre mňa, pretože každá súťaž má v sebe zahrnuté iné čaro a iný pohlaď na náš pestrý svet.

Sabina Juríková, členka redakcie časopisu PAIDAGOGOS