Mikuláš rozdával radosť v miestnej DSS i na škole

Podvečer 5. decembra sa neoddeliteľne spája s radostným očakávaním Mikuláša, rozžiarenými očami detí a sladkosťami, ktoré poslušní drobci celý rok poctivo očakávajú. Často však zabúdame na tých najstarších, ktorí sa taktiež dokážu tešiť z maličkostí ako deti. Preto ráno 5.12.2023 bol pre dievčatá zo školského parlamentu a žiačok 2.A veľmi dôležitý. Spoločne sme sa stretli o 7:45 v škole, aby sme si ešte poslednýkrát prehrali mikulášske piesne a zobrali so sebou kostýmy, ktoré mali byť našou druhou tvárou rozdávajúcou šťastie a lásku. Pod dozorom pani koordinátorky Mgr. Natálie Zajacovej sme sa v mrazivej zime pobrali do DSS v Turčianskych Tepliciach, roztopiť srdcia plné samoty.

Milé pani ošetrovateľky nás privítali s úsmevom na tvári a náručou plnou vrelých slov. Zaviedli nás do miestnosti, kde sa doslova diali zázraky, pretože z malej skupinky dievčat a jedného chlapca sa stala skupinka anjelov, čertov a dvoch Mikulášov.

Rozdelení na dva tímy, s úlohou pripomenúť starkými ich mladosť, sme sa pobrali po izbách priamo za nimi. Žiačky 2.A nám hrali ako sprievod na gitare a flaute a tvorili príjemné mikulášske zátišie, ktoré obohatili o spev. Naši Mikulášovia s malou pomocou čertov a anjelov rozdávali balíčky, ktoré pre obyvateľov DSSky s láskou pripravili pani ošetrovateľky. Radosť v očiach dôchodcov bola neopísateľná a často sprevádzaná slzami. Tie neobišli ani nás a z času na čas sme si pri ťažkých osudoch ľudí poplakali aj my. Ani sme sa nenazdali a dve hodiny prešli rýchlejšie, ako sme si mysleli. Medzi časom sme zakoledovali aj pracovníkom v DSS, ktorí nás odmenili sladkými drobnosťami. Skôr, ako sme sa rozlúčili, dostali sme ako poďakovanie teplý čaj na zahriatie a nemohla chýbať ani spoločná fotka.

Sme šťastné, že sme mohli rozdávať radosť tým, ktorí ju prijímajú s otvorenou náručou a zanechajú v nás hrejivý pocit užitočnosti. Ďakujeme pracovníkom a klientom DSS za ich ústretovosť a láskavý prístup, ako aj 2.A triede za ich ochotu pridať sa k nám v tento deň. Vďaka patrí aj pani učiteľke Strmeňovej, že svoje žiačky poctivo pripravila na mikulášsky spevácky výstup. Tešíme sa na spoločné stretnutie opäť o rok.

Pozrite si fotogalériu MIKULÁŠ V DSS

(kliknutím na obrázok)

Nezabudli sme ani na našich spolužiakov, ktorým sme tiež pripravili mikulášsky deň. Štvrtok 7.12.2023 sa začal hudobným ránom vo vestibule, kedy členovia školského parlamentu prezlečení v kostýmoch  čertov, anjelov, sobov a Mikuláša vítali žiakov školy veselými vianočnými melódiami a každý si odniesol na tvári nakreslené srdiečko.

Pár týždňov pred Mikulášom dostali študenti za úlohu vyrobiť vo svojej triede vianočný stromček, pričom fantázii sa medze nekládli. Po rannom privítaní sa mikulášska čata vybrala cez prestávky hodnotiť výtvory študentov, popri čom im rozdávala sladkosti a s niektorými si urobila spoločnú fotku. Sprievod neobišiel ani ostatných zamestnancov školy. Vianočné stromčeky boli naozaj krásne a niektoré i poriadne nezvyčajné. Veríme, že budú robiť študentom radosť a príjemnú atmosféru do dňa, keď sa všetci poberieme domov na vianočné sviatky. Ďakujeme zapojeným triedam a dúfame, že si tento netradičný deň v škole užili naplno.

Katarína Hajasová a Aneta Duchoňová, medialistky ŠP