ROZLÚČKA SO STARÝM ROKOM S VIANOČNOU NÁLADOU - 22.12.2023

Vianoce sú čas zastavenia, ticha a lásky. A keďže väčšina z nás už potrebuje trochu zastaviť a oddýchnuť si, naša škola sa rozhodla usporiadať dňa 22.12.2023 vianočný deň plný harmónie a pokoja.

Na začiatku tohto vianočného dňa bol prekrásny koncert, na ktorom žiačky našej školy predviedli úchvatné čísla. Celá telocvičňa sa ozývala rôznymi melódiami hudby, rozličnými tancami a nakoniec aj dojemným príhovorom pani riaditeľky. Nikto nemal šancu nenaladiť sa na vianočný čas.

Po koncerte sme sa presunuli do školy, kde nás čakali vianočné trhy, kde študentky mali možnosť predávať svoje ručne vyrobené výtvory. Výber bol naozaj pestrý od mydielok, náramkov, sviečok až po keramické šálky. Veľkou výhodou týchto trhov bolo, že keď niekto náhodou zabudol kúpiť vianočný darček, nemusel sa báť, lebo už o neho bolo postarané.

Dokonca v tento deň vo výtvarnej triede boli pripravené tvorivé dielne, kde si mohli študentky vyrobiť nejaký kreatívny vianočný darček na poslednú chvíľku v podobe kľúčenky, maľovanej sadry, náramku, vyškrabaného obrázku alebo nejakú dekoráciu v podobe hrnčeka/vázy z hliny, ktorý si na mieste mohli vymodelovať.

Školský parlament pre všetkých pripravili typický lahodný vianočný punč. Jeho vôňa sa  šírila  po celej škole a dotvárala to krásne čaro Vianoc. V tejto triede boli napečené koláčiky a vlastnoručne ozdobené perníky od našich študentiek. Všade boli svetielka a stolové hry, ktoré si mohol každý zahrať. Pripravili sme i fotostenu, kde sa tvorivosti rozhodne medze nekládli. Atmosféru dotvárali vianočné skladby, ktoré boli už len také ligotavé doplnenie tohto vianočného dňa.

Najkrajšie na celej predvianočnej školskej atmosfére bolo, že sme si spolu celá škola, ako jedna rodina, užili okúzľujúce predvianočné obdobie. Naše tváre žiarili šťastím a láskou, cítili sme radosť v našich srdciach. Všetci spolu sme si boli vianočným darčekom. Boli sme si navzájom vzácni, a preto si uvedomme a nie len v období Vianoc, že najkrajšie a najdôležitejšie je naša vzájomná prítomnosť a porozumenie.

Sabi Juríková, medialistka ŠP

Vianočný koncert