Vítanie Fašiangov s deťmi z MŠ v školskej knižnici - 25.1.2024

Blíži sa obdobie Fašiangov, čas radosti, zábavy, hojnosti. Po dedine počuť smiech, spev, krásne tóny, ktoré vydávajú husle s harmonikou. Vidieť sprievod ľudí oblečených v kostýmoch a maskách ako vítajú Fašiangy.  A tak sme si takúto fašiangovú zábavu urobili aj my, v našej školskej knižnici. Dňa 26.1.2024 navštívili našu knižnicu žiaci z MŠ školská, pod vedením pani učiteľky Elenky Kubíkovej, dozvedeli sa o tom aj šašo (Veronika Ponechalová trieda: III.B), princezná (Emka Masná trieda: III.A) a povedali to aj svojim kamarátom ( Sárke Kozmanove trieda: III.A), (Kristínke Gaššovej trieda I.D) a (Adelke Škrovánkovej). Spoločne sa s deťmi zabavili, zatancovali si, zaspievali. Deti si pripomenuli známu pieseň Fašiangy, Turice Veľká noc príde pod vedením Adelky Škrovánkovej, ktorá deti doprevádzala hrou na husliach. Nakoniec si spoločne vyrobili krásne fašiangové masky, ktoré im zostanú ako krásna spomienka na tento deň. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem.

Ďakujem a teším sa na ďalšie takéto krásne spoločné akcie v našej knižnici

Vedúca knižnice