Fašiangy na škole - 23.1.2024

Fašiangy sú obdobie, kedy človek nemusí zodpovedať stereotypom dnešnej doby, môže si nasadiť masku, byť sám sebou a poriadne sa zabaviť. Presne o to išlo aj nášmu parlamentu, ktorý ohlásil Fašiangy na škole. Úlohou každého, kto sa chcel zapojiť, bolo vymyslieť si a prísť v daný deň do školy vo svojej maske, pričom mal možnosť súťažoť o výherné pozície.

Deň 23. január 2024 nebol obyčajný deň. Škola žiarila farbami, pestrými kostýmami, radosťou a pohodou. Školský parlament navodil dobrú náladu živou kapelou a jeho predsedníčka Alexandra Marčičiaková popriala každému krásne a príjemne strávené fašiangové obdobie. Celý deň sa niesol vo veselej nálade, žiaci natáčali videá so svojimi triednymi učiteľmi, ktoré nám zaslali na náš Instagram. Mohli sme vidieť postavy z filmov, rozprávok, počítačových hier, ale aj krásne kroje z našich slovesnkých regiónov.

No neboli by to obýčajné Fašiangy, keby nebola ocenená najlepšia maska. Preto sa žiaci v maskách odfotili a svoje fotky nám zaslali na náš Instagram, kde sa následne pomocou instastories hlasovalo o najlepšiu masku. Svoju výhru si so sebou odniesla 1.D trieda v skupinovej maske s počtom 290 hlasov. Inšpirovali sa známym filmom 101 dalmatíncov. Druhé a tretie miesto obsadili 3.D s 3.C triedou. Najlepšiu masku za jednotlivca vyhrala žiačka 2.C triedy Tamara Budayová.

Tento deň sme si všetci veľmi užili a mali sme príležitosť odreagovať sa od testov a skúšaní pred polročným vysvedčením. Ďakujeme všetkým žiakom, pedagógom i nepedagogickým zamestnancom, ktorí sa zapojili do tohoročných Fašiangov a pomohli vytvoriť uvoľnenú atmosféru. Bolo to úžasné!

Elizabeth Behan, medialistka ŠP

Pozrite si fotogalériu FAŠIANGY NA ŠKOLE