Fašiangy v MŠ v Dolnej Štubni - 8.2.2024

Dňa 8.2.2024 si trieda III.D pripravila krátky folklórny program o fašiangoch pre našich najmenšich kamarátov v materskej škôlke v Dolnej Štubňi. Počas celého programu nás sprevádzali skvelé moderátorky Diana Nechalová a Sára Mikulínová. Nesmeli v ňom chýbať krátke ukážky o tradíciach a o tom ako to kedysi na fašiangoch bývalo. Zahrnutá bola aj krátka ukážka tanca v podaní Timei Štrbovej a Zuzky Ponekovej. Spoločne s pani profesorkou Hufkovou si pre deti pripravili malé občerstvenie, ktoré zahŕňalo klobásu či vajíčka, chlebík a ručné napečené šišky s domácim čučoriedkovým džemom.

Tento fašiangový karneval nebol len o jedle ale hlavne o maskách, ktoré si deti pre žiačky pripravili. Nachádzali sa tam princezné, batman, Iron man, rôzne zvieratká ako mačičky, myšky, psíkovia atď. Samozrejme každé dieťa bolo odmenené krásnou medailou. Nesmeli chýbať ani pohybové hry či "fašiangový bál".

Ema Jusková