Valentín - 14.2.2024

Valentín je sviatok lásky, kedy si ľudia pripomínajú, ako sa majú radi, ukazujú naviac, ako toho druhého milujú. Tento deň sa väčšinou spája s láskou partnerskou medzi mužom a ženou. Keďže my sme prevažne dievčenská škola, poňali sme Valentín ako sviatok priateľstva, lebo v dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť skutočného priateľa.

Tak ako väčšina ľudí slávi Valentín 14. februára, ani naša škola nebola výnimkou. Červená a rúžová sú preň priam typickými farbami, a preto sme sa väčšina obliekli ako také sladké cukríky.

My, členovia školského parlamentu, sme oživili Valentín hudobným ránom púšťajúc romantické valentínske melódie, ktoré zahriali nejedno srdce. Študentom prichádzajúcim do školy sme kreslili na tvár srdiečka a nezaobišli sme sa ani bez objatí našich kamarátok. Zrkadlo v suteréne sme ozdobili srdiečkami a valentínsky nadizajnovali gauč, aby si študentky mohli urobiť peknú fotku, na ktorú budú s láskou v budúcnosti spomínať.

A čo by to bol za Valentín bez valentínok? Už 29.1. 2024 sme oznámili študentkám, že môžu napísať nejakú úprimnú valentínku, pozdrav pre niekoho, na kom im skutočne záleží a kto by sa mal dozvedieť, aký je jedinečný a výnimočný. Valentínky mohli záujemcovia vhadzovať do ružovej srdiečkovej krabice pred vrátnicou, ktoré sme ako školský parlament roztriedili a rozdali práve 14.2.2024 cez prestávky. Bolo krásne sledovať rozžiarené tváre študentiek, keď zistili, že im niekto úprimne od srdca adresoval valentínku. Niektoré to vôbec nečakali. A dokonca sa ani učitelia nezaobišli bez milých prianí a poďakovaní od svojich študentiek.

Na tento deň sme vymysleli ešte jednu kreatívnu úlohu a to, aby triedy vyrobili srdiečko, do ktorého napíšu vlastnú básničku o láske. Poviem vám, že básničkové srdiečka boli originálne, pôsobivé a  nápadité.

Tento deň dopadol úžasne. Bol naplnený množstvom lásky, dobra a harmónie. Ale nezabúdajme, že lásku by sme si mali prejavovať každý deň. Hoc len úplne jednoducho - úsmevom, objatím alebo milým slovom.

Sabi Juríková, medialistka ŠP