Výchovný koncert na Konzervatóriu J. L. Bellu - 5.3.2024

Dňa 5. 3. 2024 žiaci tretích ročníkov navštívili Banskú Bystricu. Študenti konzervatória pripravili pre žiakov SOŠ pedagogickej v Turčianskych Tepliciach výchovný koncert, kde predstavili rôzne hudobné nástroje, činnosť tanečného, speváckeho, hudobno-dramatického odboru. Okrem praktických ukážok a vystúpení, sa žiaci SOŠ oboznámili so stavbou, farbou zvuku, využitelnosťou v rôznych hudobných žánroch jednotlivých hudobných nástrojov a osobitosťami umeleckej interpretácie.

Vrámci programu nám študenti konzervatória predstavili hudobné diela od Augustína Barriosa Mangoré: Maxixe na gitare; pieseň od M. Schneidra Trnavského: Ružičky; klasický tanec Pas de deux z baletu Marná opatrnost; M. Vileca: Romanca op. 9 pre husle a klavír; Sergei Koussevitsky: Chanson triste pre kontrabas a klavír; akordeónové trio nám zahralo Trio Dvorianky (arr. Ihor Vlakh); skupina ôsmich tanečníkovnám zatancovala moderný tanec Vicious circles; na priečnej flaute sme si vypočuli skladbu od C. Debussyho: Syrinx; na saxofóne a trúbke zaznela skladba od H. Barta: Fly me to the moon; na klavíri sme si vypočuli  skladbu Odrazy vo vode z cyklu Obrazy od C. Debussyho; tanečníci nám zatancovali ľudový tanec Čardáš z Kostelca; na záver nás bicie nástroje: marimbou, djembe, congo, zvonce, cabasa, kalimba, caxixi v diele Ghanaia od Matthiasa Schmitta preniesli do dzungle.

Ďakujeme študentom konzervatória za úžasný umelecký zážitok a prajeme im veľa tvorivých síl a umeleckých výkonov.