EuDaMus - EURÓPSKY DEŇ HUDBY NA ŠKOLÁCH - 15. 3. 2024

Téma 2024: Unique and united in music  (Jedineční a jednotní v hudbe)

15. 3. 2024

YouTube: LIVE stream - https://www.youtube.com/easmusicofficial

V deň 15. marca 2024 sme sa zapojili do osláv EuDaMus – Európskeho dňa  hudby na školách. Ústrednou témou tohtoročných osláv bolo: Unique and united in music (Jedineční a jednotní v hudbe) v  hudobnej a výtvarnej produkcii detí, žiakov a študentov.

Oslavy organizovala Európska asociácia pre hudbu na šolách, European Association for Music in Schools. Národnou koordinátorkou Európskej asociácie hudby na školách na Slovensku je pani docentka Mária Strenáčiková z Akadémie múzických umení v Banskej Bystrici.

Naša  škola vrámci hudobnej produkcie vytvorila videonahrávku so žiačkami: Natáliou Lettrichovou, žiačkou II. B. triedy, ktorá zaspievala slovenskú ľudovú pieseň ,,Keď som v našej záhrade“; Kristínou Repáňovou a Ninou Hraškovou z I.C. triedy, ktoré zaspievali slovenskú ľudovú pieseň ,,Chodela Maria“ a žiačky II.B. triedy, pod vedením pani profesorky Ľubomíry Tumovej slovenskú ľudovú pieseň ,,Páslo dievča pávy“. Nahrávku vytvoril pán profesor Michal Lichner.

tu môžete sledovať európske krajiny, ktoré sa do projektu prihlásili

-  tu je mapa s príspevkami

-  tu je náš príspevok