Knihomoľňa

Dňa 19.3.2024 sa na našej škole uskutočnilo podujatie Knihomoľňa, už tradične spojené s marcom ako mesiacom knihy a čítania. Do tohto podujatia sa mohli zapojiť žiaci aj učitelia. Náš školský parlament na tento deň vymyslel aktivitu pre žiakov, v ktorej mali vymyslieť a vytvoriť obálku na knihu vystihujúcu ich triedu. Učitelia mohli tento deň využiť na „čitateľský maratón“, v rámci ktorého mohli priniesť na svoju vyučovaciu hodinu akúkoľvek knihu a prečítať z nej žiakom nejaký úryvok, prípadne dať ju kolovať po triede, aby si každý precvičil čítanie nahlas a následne sa mohli venovať diskusii k vybranej knihe. Pár učiteľov túto príležitosť na zvýšenie čitateľskej gramotnosti a zatraktívnenie čítania medzi mladými ľuďmi využilo a zároveň týmto spôsobom prispelo k spríjemneniu a uvoľneniu atmosféry na vyučovacej hodine. Mrzí nás nízky záujem o vytvorenie knižnej obálky, zapojili sa len 4 triedy, ako aj nízky počet zapojených v čitateľskom maratóne, ale veríme, že budúci rok sa do tohto podujatia, ale v inom šate, zapojí viac tried.

Nina Weisenpacherová, medialistka školského parlamentu