Noc s Harrym Potterom - 26.-27.3.2024

V dňoch 26. – 27. marca 2024 sa na našej škole uskutočnilo podujatie Noc v škole. Tohtoročná noc sa niesla v téme filmovej série Harry Potter. Na tomto podujatí sa mali možnosť  zúčastniť žiaci 4. a 3. ročníkov, ktorí svoju účasť nahlasovali do stanoveného termínu predsedníčke školského parlamentu Alexandre Marčičiakovej. Kvôli veľkému záujmu štvrtákov sa tretiakom neušlo už žiadne miesto, ale budeme na nich prioritne myslieť pri organizovaní júnovej Noci v škole! Po naplnení voľných miest sa dňa 22.3.2024 cez veľkú prestávku uskutočnilo stretnutie s účastníkmi v starej telocvični, na ktorom im pani koordinátorka školského parlamentu Mgr. Natália Zajacová podala relevantné informácie k technickej stránke podujatia. Prízvukovala, aby si nezabudli priniesť karimatky a spacie vaky, nakoľko nie každý bude mať možnosť spať na pripravenej žinenke kvôli vysokému počtu uchádzačov a nedostačujúcemu počtu žineniek, na ktorých by sa žiaci mohli vyspať. Ako pri každej noci v škole ani pri tejto nechýbali pomocníci, ktorí školskému parlamentu pomáhali či už pri príprave podujatia, ale taktiež aj pri jeho samotnom uskutočnení.

V deň konania podujatia mali uchádzači prísť do školy večer medzi pol siedmou a siedmou. Po 19tej hodine pani Zajacová zamkla školu, aby sa v nej mohli všetci cítiť bezpečne a zároveň, aby nikto samovoľne zo školy nemohol odísť. Každý účastník ako prvú vec dostal menovku na farebnom papieri a presunul sa do 2.C triedy, kde už bola nachystaná žinenka na spanie. Po príchode všetkých účastníkov sa členovia školského parlamentu presunuli do 2.C, kde pani Zajacová oficiálne a formálne otvorila podujatie, privítala všetkých účastníkov, popriala im príjemnú zábavu a informovala ich o spôsobe správania sa počas tohto školského podujatia. Pred odchodom do starej telocvične žiaci napísali na farebné postity svoje očakávania k Noci v škole a súčasne ich aj odprezentovali.  V starej telocvični ich členovia školského parlamentu vtiahli do zoznamovacích aktivity, pri ktorých sa žiaci viac spoznali a poriadne sa zabavili. Menovky v rôznych farbách rozdané pri príchode nadobudli svoj doposiaľ skrytý zmysel - umožnili rozdeliť účastníkov do štyroch tímov nazvaných podľa fakúlt na Rokforte: Slizolin, Chrabromyl, Bifľomor a Bystrohlav. Vo svojich tímoch mali žiaci za úlohu vytvoriť plagát a vymyslieť svoj pokrik. Po uplynutí časového limitu sa všetky tímy odprezentovali a presunuli sa do školskej jedálne, kde im členovia parlamentu spolu s pomocníkmi podávali občerstvenie v podobe kakaa a závinov rôznych náplní.

Po krátkom oddychu a načerpaní energie sa žiaci presunuli naspäť do starej telocvične, kde im členovia školského parlamentu pustili krátku upútavku zo série Harry Potter a nasledovala nočná hra, pri ktorej sa žiaci v jednotlivých tímoch presúvali po škole podľa obdržanej navigačnej mapky, kde boli pre nich vo vybraných triedach pripravené aktivity rôzneho charakteru, no všetky sa niesli v duchu filmovej série Harry Potter. Pri každej aktivite tímy získavali body, ktoré im členovia parlamentu zapisovali do bodovacích tabuliek. Po absolvovaní všetkých stanovíšť tímy priniesli svoje bodovacie tabuľky do starej telocvične, kde ich odovzdali členom školského parlamentu. Tí spočítali ich nadobudnuté body, vyhlásili poradie a víťazi si okrem dobrého pocitu odniesli aj diplomy z nočnej hry a sladké medaile. Po spoločnom fotení nasledovala tanečná zábava v podobe Just Dance. Bodkou aktívneho večera bola spätná väzba účastníkov k svojim vlastným očakávaniam na začiatku podujatia, ako aj spätná väzba školskému parlamentu k pripravenému podujatiu. Táto bola veľmi pozitívna, aj keď niektoré žiačky priznali, že pri plnení úloh mali menší problém, nakoľko nevideli film Harry  Potter, a teda nevedeli pohotovo reagovať na zadané úlohy na nočnej hre, ale keďže fungovali ako tím, väčšinou si pomohli a navyše mnohé táto skutočnosť inšpirovala k pozretiu si filmu. Noc sa nám zrazu prehupla do druhej polovice a príjemne ustatí študenti sa po večernej hygiene uložili na krátky spánok.

Touto cestou by som sa chcela v mene celého tímu školského parlamentu poďakovať pomocníkom, ktorí nám pri celom podujatí pomáhali, pánovi učiteľovi Uríkovi za vykonávanie dozoru, pánovi školníkovi za teplo a určite všetkým ostatným zúčastneným za príjemne strávenú noc a za úžasnú atmosféru. Verím, že si každý užil spoločne strávený čas, že ste si oddýchli, načerpali silu do ďalších náročných dní a že budete ešte dlho spomínať...!

Nina Weisenpacherová, medialistka školského parlamentu

Pozrite si aj video z akcie

Pozrte si fotogalériu NOC V ŠKOLE 2024