Deň učiteľov

"Učiteľ je kompasom, ktorý v deťoch aktivuje magnety zvedavosti, poznania a múdrosti."

Ever Garrison.

Deň učiteľov je sviatok, kedy si pripomíname, koľko úsilia a nádeje do nás naši mentori vkladajú. Po trochu oneskorenej oslave, kvôli organizačným záležitostiam, sme sa rozhodli tento sviatok osláviť veľkým poďakovaním pedagogickým, ale aj nepedagogickým zamestnancom našej školy.

Dňa 4. apríla školský parlament vzdal česť milovaným vychovávateľkám na internáte, ktoré sa o nás s láskou starajú a dbajú o naše blaho. Nasledujúci deň sme odovzdávali sladké poďakovanie v podobe čokolády a nádherných červených ruží aj našim pani učiteľkám a učiteľom. Ďakovné slová od samotnej pani riaditeľky PhDr. Anny Badínovej doplnila svojim príhovorom naša predsedníčka Alexandra Marčičiaková.

Okrem úsmevov nás čakali dojaté tváre našich vzácnych učiteľov. No poďakovanie si zaslúžili aj nepedagogickí zamestnanci školy. Predsa len, bez nich by sme sa nezaobišli. Čistá podlaha, lesknúce sa zrkadlá, vyprázdnené koše, to všetko je práca, ktorú pre nás tak šľachetne robia.

Týmto chceme ešte raz poďakovať všetkým, ktorí vždy stoja pri nás, vedú nás k lepšej budúcnosti a pomáhajú plniť naše sny. Vieme, že jednoduchá ružička nijako nenahradí to trápenie, ktoré s nami každý deň prežívajú. Tá pravá odmena príde v podobe poďakovania, keď za nimi aj po desiatich rokoch prídeme so slovami: ,, Ďakujeme za všetko, čo ste pre nás urobili a čo sme aj vďaka Vám dosiahli." Poďakovať by sme sa chceli i rodičovskej rade, ktorá toto podujatie myšlienkovo aj finančne podporila.

Jozef Hodás, medialista ŠP