Začni písať svoj rok 2022 alebo nový rok so ŽŠR

Rok 2021 nám priniesol mnoho skúšok. Otestoval našu trpezlivosť a naše odhodlanie. My sme sa nevzdali. Aj keď sme niekedy nevedeli, ktorým smerom sa uberať, mali sme chuť vkročiť na ľahšiu cestu, či sme sami nemali možnosť ukázať svoje silné stránky, určite nás mnoho naučil.

Sme presvedčené, že každému dobre padne malé, príjemné prekvapenie, podpora, pochvala, či vľúdne slová, a tak sme sa s veľkou radosťou zapojili do milej aktivity Začni písať svoj rok 2022 alebo nový rok so ŽŠR, ktorú vyhlásila Rada mládeže Žilinského kraja (RMŽK) v novembri 2021 pre svoje členské žiacke školské rady. Aktivita bola zameraná na otvorenie nového roku 2022 na pôde školy jej žiackou radou, úlohou ktorej bolo povzbudiť a motivovať v ďalšom roku všetkých študentov, pedagógov a ostatný personál pracujúci v škole úprimnými prianiami a žičeniami, ako aj svojou vymyslenou aktivitou. V dňoch 11. a 12. januára 2022 sme sa rozbehli po chodbách našej školy. Všetkých učiteľov, žiakov i zamestnancov sme v škole privítali sladkou drobnosťou v podobe bonboniery, ručne vyrobenou pohľadnicou s vinšom do nového roka a perami s motivačnými citátmi od RMŽK. Veľmi prijemnú a radostnú atmosféru nám pomohli vytvoriť žiaci 2.B triedy, ktorí nás sprevádzali s hudobným vystúpením a veselým spevom. Okrem toho naša rada vytlačila na farebné papiere rôzne motivačné myšlienky, ktoré vyvesila po celej škole. Ich úlohou je inšpirovať, posmeliť, povzbudiť a dať nádej v týchto ťažkých a pre mnohých deprimujúcich časoch všetkým, ktorí sa pohybujú v priestoroch školy. Dúfame, že sme vás príjemne prekvapili a zároveň vám urobili radosť. Spolu s našimi novými členkami vám posielame veľa pozitívnej energie, podpory a síl nadobúdať nové skúsenosti a vedomosti.

Ešte raz vám srdečne prajeme krásny a úspešný nový rok 2022, prežite ho v zdraví,  plný nekonečne radostných chvíľ s priateľmi, láskavých chvíľ s rodinou, mnoho školských úspechov a odhodlania skúšať nové veci a robiť si radosť.  Hor sa v pozitívnom nastrojení do ďalšieho roka!

Medialistka ŽŠR pri SOŠ pedagogickej T. Teplice

Alexandra Turoňová