Zbierka školských pomôcok - 9. 9. 2019

Slovenská katolícka charita (SKCH) vznikla v roku 1927. Jej cieľom je  zabezpečiť organizačnú stránku sociálno-charitatívnej pomoci cirkvi chudobným. V súčasnosti funguje SKCH po celom Slovensku, ba aj v zahraničí. Tento rok organizovala „Zbierku školských pomôcok“ už po desiatykrát a za ten čas sa jej podarilo vyzbierať neuveriteľných 70 000 pomôcok pre sociálne odkázané rodiny. Táto zbierka sa koná každoročne v čase od 1.júna do 15. septembra a jej cieľovou skupinou sú deti z rodín, do ktorých SKCH rozváža aj potravinovú pomoc, deti z neúplných rodín, deti rodičov, ktorí bývajú v krízových centrách charity a deti z farských charít. U nás na škole mala zbierka premiéru 09.09.2019 (pondelok). Zapojilo sa až 8 z 15 tried, a to 1.A, 1.B, 2.B, 2.C, 2.D, 3.C, 4.B a 4.D. Študentom, ktorí si našli čas na vytriedenie svojich starých, nepoužívaných ale stále funkčných školských pomôcok a doniesli ich do školy srdečne ďakujeme!

Pýtate sa, komu všetky tieto školské pomôcky urobia tu najväčšiu radosť? Tvorivým deťom, ktoré túžia spoznávať svet. Chcú sa naučiť nové písmenká, rozlúštiť nové hlavolamy a unášať sa svetom fantázie. Aj keď nemajú na školskú tašku s Elzou, trojposchodový peračník alebo značkový úbor na telesnú. Práve u týchto detí treba rozvíjať ich talenty a dary. Všetky deti majú rovnakú šancu na vzdelávanie.

O dva dni po zbierke (v stredu) si prišli pomôcky prevziať z pobočky Slovenskej katolíckej charity v Martine. Pán farár Fekiač spolu so svojím šoférom vyjadrili veľkú a úprimnú vďaku za všetky deti, ktorým pomôcky budú odovzdané. Spoločne sme dohodli spoluprácu i do budúcna. Určite budeme pokračovať v zbere školských pomôcok, pretože vidieť deti šťastné, je neskutočne krásne!

Soňa Tomašáková, medialistka