Azhár ide ďalej - 14. 9. 2019

Pred takmer 10 rokmi , vtedy ešte pri PaSA vznikol krúžok orientálneho tanca. Za ten čas v ňom pôsobilo mnoho dievčat, ktoré tento tanec zaujal, páčil sa im, rady sa mu venovali. No vždy to bol ,,len“ krúžok. No pred dvoma  troma rokmi sme si zvolili vlastný názov – Azhár – čo v preklade znamená ruže. Azhár svojím tancom spríjemňuje takmer všetky školské a internátne podujatia (vianočné večierky, rodičovské združenia, internátne super star...) ale aj akcie organizované mestom Turčianske Teplice, ako napríklad plesy, Deň matiek, MDŽ či Dni mesta Turčianske Teplice. Časom a množstvom pretancovaných hodín (či už na tréningoch alebo vystúpeniach) sa z krúžku stala plnohodnotná tanečná skupina Azhár.

A preto.... AZHÁR IDE ĎALEJ.

Nedávno sme dostali pozvanie od obce Lazany neďaleko Prievidze do programu pri príležitosti osláv 589. výročia prvej písomnej zmienky o obci. Hody sa konali v sobotu 14. 9. 2019 a divákov sme potešili pestrým 30 minútovým vystúpením. Zatancovali sme bollywoody v tradičnom indickom odeve sári, rytmické drum sóla, choreografie s krídlami bohyne Isis a hodvábnymi vejármi. Na záver sme sa rozlúčili energickým cigánskym tancom s tamburínami. S Nelkou sme si každá prvýkrát vyskúšali aj sólo tanec, pričom Nelka predviedla svoju vlastnú choreografiu. Všetkým sa vystúpenie páčilo a s kladnými ohlasmi sme sa stretli na každom kroku. Zo srdca ďakujeme pani starostke Ing. Jane Matiaškovej a komisii kultúry za pozvanie, pohostenie, milý prístup a príjemnú atmosféru počas celého dňa. Bolo nám cťou.

Azhár nekončí. Aspoň pre mňa nie. Azhár ide ešte ďalej. Aj keď som už hrdou a úspešnou absolventkou SOŠ pedagogickej a Turčianske Teplice sú rodným mestom skupiny Azhár, aj keď už mám iné povinnosti – s tancom ešte nekončím. So Saškou Veselou (4.C) a Nelkou Balkovou (4.C) tvoríme pevné jadro skupiny, a preto sa vždy tešíme, keď sa nám aj mimo školy podarí znovu stretnúť, potrénovať a spoločne vystúpiť. Najbližšie sa uvidíme opäť na jednom pódiu 19.10. 2019, a to hneď na dvoch rôznych podujatiach. Doobeda spríjemníme kultúrny program na plenárnom rodičovskom združením SOŠP a k večeru vystúpime na 6. ročníku tanečnej šou YA ELBI (Moje srdce), ktorú každoročne organizuje skupina Amirah. Pozvanie sme prijali už po tretíkrát, pričom sa na pódiu stretávame s dlhodobo pôsobiacimi tanečnými skupinami a minulý rok aj so svetovo uznávanou  tanečníčkou Kathreen  Derouet.  V sobotu 19.10. 2019 nás môžete prísť podporiť do kultúrneho domu v Turčianskych Tepliciach. Všetci ste srdečne vítaní a my sa na vás tešíme.

Za pevné nervy, trpezlivosť, ochotu, vedenie krúžku, učenie prvkov a choreografií, požičanie kostýmov a predovšetkým za vzbudenie lásky k orientálnemu tancu vďačím/e skvelej pani profesorke Slávke Sudorovej. Ďakujeme za všetko!

Veronika Oboňová – členka tanečnej skupiny Azhár a bývala študentka SOŠ P (4.A, 2018/2019)