Bláznivý apríl - Všetko, len nie taška

Jar k nám konečne zavítala a s ňou aj apríl, bláznivý mesiac, na ktorý sme sa všetci tešili predovšetkým kvôli tomu, že si budeme môcť zavtipkovať. Počiatky tohto zvyku nezvyčajných bláznovstiev siahajú až do čias starej Indie. Významnými boli slávnosti Huli, kedy bláznivé masky tvorili dlhé pochody a plnili nezmyselné príkazy. Myšlienka rozveseliť sa, odviazať a na moment prestať brať všetko vážne, sa uchytila a my dodnes tento mesiac považujeme za plný žartov a zábavy.

Ani my sme nezaháľali a na našej škole sme zorganizovali aktivitu – Všetko, len nie taška. Študenti zas ukázali svoju kreativitu a dňa 12.4.2022 vyrazili z dverí školského internátu či vlaku s nezvyčajnými „taškami“. Svoje knihy, školské pomôcky i desiatu si priniesli v plechoch na pečenie, nákupných vozíkoch, hrncoch, posteľnej bielizni, fúriku i vysávači. Zadania „priniesť si veci v čomkoľvek, len nie v taške“ sa študenti chopili na výbornú a my sme ich následne odmenili bodmi do bodovacej tabuľky. Pridanou hodnotou celého podujatia bolo, že naši študenti prilákali pohľady a vyčarovali úsmevy okoloidúcich, predavačiek ráno v obchode, nášho pána školníka, učiteľov i kamarátov. Táto hromada uletených nápadov rozhodne prispela k dobrej nálade a my sa veľmi tešíme z každého úsmevu, ktorý sme našim podujatím vyprovokovali. Smiech je súčasťou krásneho a bohatého života, tak naň nezabúdajme!

Alexandra Turoňová, medialistka ŠP