Výlet za odmenu - 20. 9. 2019

Žiacka školská rada spolu s finančnou podporou rodičov, ústretovosťou vedenia školy a dôsledným výberom študentov triednymi profesormi pravidelne každý rok organizuje podujatie „Výlet za odmenu“, ktorým chce oceniť najlepších, najusilovnejších a najaktívnejších študentov za ich prospech, dochádzku či inú prácu v triednom kolektíve alebo škole.

Každý výlet za odmenu má mať náučný či zážitkový charakter, a tak to bolo aj tento rok. Spolu s vybranými študentmi druhého až štvrtého ročníka a členmi žiackej rady sme v piatok 20.9.2019 zavítali do neďalekého kúpeľného mestečka známeho svojim zámkom a zoo – do Bojníc . Počasie nám vyšlo ako na objednávku a všetci sme si užívali príjemné slnečné lúče, hoc ráno bolo dosť mrazivé. Našou prvou zastávkou bol Bojnický zámok preslávený mnohými podujatiami, ktoré už roky ponúka svojim návštevníkom počas celého roka. Nás čakala milá a vtipná pani sprievodkyňa, ktorá študentkám predstavila dlhú históriu tohto miesta popretkávanú zaujímavými legendami. Previedla nás zámkom od citadely, z ktorej bol nádherný výhľad na celé okolie, cez veľkolepo zariadené interiéry miestností, zimnú záhradu až po jaskyňu v podzemí zámku.

Po prehliadke zámku nasledovala ďalšia zastávka, a tou bola rozhľadňa nad mestom, ktorá bola otvorená a sprístupnená verejnosti asi pred rokom a ide o technicky náročnú stavbu z oceľovej konštrukcie, ktorá je na Slovensku unikátna. Pre naše študentky to bola adrenalínová výzva. Rozhľadňa, ktorá sa volá Čajka v oblakoch, má 6% stúpanie s prevýšením 30 metrov. Z jej vrcholu sa návštevníkom ponúkne veľkolepý výhľad nie len na mestá Bojnice a Prievidza, ale aj na pohoria Ždiar, Vtáčnik a Kremnické vrchy. V deň našej návštevy bola taká skvelá viditeľnosť, že sme mohli vidieť aj vzdialené vrcholky Veľkej Fatry Tlstú a Ostrú. Študentkám sa zjavne páčila nie len rozhľadňa, ale aj malá dedinka z rozprávkových domčekov umiestnená pod ňou. Touto návštevou spojenou s príjemnou prechádzkou čistým lesom sme ukončili náš výlet a pobrali sme sa späť domov.

Veríme, že sa študentkám tento výlet páčil a dúfame, že sa aj naďalej budú v škole snažiť, aby mohli i na budúci školský rok absolvovať ďalší výlet, nevedno kam.

Mgr. Natália Zajacová

Pozrite si fotogalériu Výlet za odmenu_2019 (kliknite na obrázok)