Biela pastelka - 23.9.2022

Aj tento rok sa naše žiačky druhého a tretieho ročníka zapojili do verejnej zbierky Biela pastelka. Piatok 23.09. 2022 sme sa vybrali opäť do ulíc s úsmevom na tvári a odhodlaním pomôcť dobrej veci.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Myslím si, že vždy táto akcia nevplýva pozitívne len na ľudí ktorým peniažky putujú ale i naše žiačky pre ktoré je to výborná skúsenosť. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Hoci Biela pastelka nie je až taká známa, patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Tohtoročná zbierka bola pre nás náročná kvôli nie ideálnemu počasiu, no aj tak sme vyzbierali slušných 373,99€. Veríme, že aj naša snaha, čas, energia a príspevok nebudú zbytočné a dostanú sa do dobrých rúk. Zbierka prebieha aj v on-line svete cez SMS na číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2€ alebo na stránke https://bielapastelka.sk/, kde môžete prispieť aj vy. Za tohtoročnú zbierku bielej pastelky sa doposiaľ vyzbieralo spolu niečo cez 141520€. Cieľová suma je však 210 000€, takže stále môžete svojím príspevkom pomôcť priblížiť sa k požadovanej sume.

Ďakujeme za vašu pomoc.