Deň pozitívneho myslenia – 22.9.2022

Dvadsiatydruhý september priniesol so sebou na našu školu výnimočný deň plný pozitivity, citátov a na krídlach motýľov aj magickú výzdobu tried. Reč je o Medzinárodnom dni pozitívneho myslenia, kedy sme my, členky školského parlamentu, iniciátorky tohto podujatia, zavítali do tried 1.C, 2.A, 2.B, 2.C, 3.C a 4.B, ktoré si pre nás pripravili nevšednú výzdobu. Musím uznať, že v niektorých triedach som prišla o všetky slová. Motýle, ktoré vylietali z vatového obláčika dozdobeného svetielkami, motýle visiace zo stropu, pričom každý jeden mal v sebe citát a srdiečko z otlačkov prstov, či motýle na parapete. V každej z týchto tried bolo cítiť dobrú náladu a pozitívnu energiu z dobre odvedenej práce.

Bolo vidieť, že študenti tento deň berú naozaj vážne a ich zapálenie sa pre tvorenie výzdoby bolo strhujúce. Každú z týchto tried spájal motýľ, ktorý je symbolom pozitívneho myslenia a som si istá, že títo ľudia na to už nikdy nezabudnú. Celé podujatie nebolo iba o výzdobe, ale aj o naozajstnej radosti, ktorú sme zahliadli v očiach zainteresovaných študentiek. S nadšením nás uvítali a poukazovali všetky časti výzdoby, ktorá sa často neobmedzovala iba na nástenku.

Veríme, že všetky mottá a citáty, ktoré dievčatá tak prace spísali, budú spĺňať svoj účel motivácie v ťažších časoch až do konca roka. Dúfame, že aj motýle, ktoré prešli rukami budúcich učiteliek, nájdu svoje využitie, či už na nástenke, alebo v neskoršej školskej praxi. Školský parlament však potešili všetky triedy, ktoré sa snažili a zapojili sa svojou troškou k pripomenutiu si tohto v dnešných časoch tak potrebného dňa.

Dodáva to aj nám silu naďalej vymýšľať aktivity, pretože vieme, že budú mať u našich spolužiakov odozvu a aj oni si budú chcieť spríjemniť jednotvárne dni v škole. Pozitívna nálada od študentiek prešla i na nás a pocit spokojnosti nás sprevádzal celým dňom. Snáď nám takáto nálada vydrží celý školský rok.

medialistka Aneta Duchoňová