Festival farieb - 17. - 21. 10. 2022

Pani Jeseň je už v polovici svojho vládnutia. Príroda nám zafarbila všetky stromy, lesy a aj hory. Rána sú chladné, mráz nás štípe na líčkach a počas cesty zo školy a z práce sa na nás usmieva zubaté slniečko.

Študentky našej pedagogickej školy si oživili týždeň v týchto jesenných dňoch. Členky školského parlamentu zorganizovali náš obľúbený Festival farieb, ktorý sa konal od 17.10. do 21.10. 2022. Zapojili sa všetky triedy od prvých až po štvrté ročníky.

Tentokrát členky školského parlamentu vybrali pestré jesenné farby. Študentky nás v pondelok prekvapili typickou farbou jesene - hnedou. V utorok sa z nás stali žlté, vysmiate slniečka. Modrá streda podporila našu spoľahlivosť a dôveru. Štvrtok sa zase niesol v zelených odtieňoch. A v piatok sme si zaspomínali na februárový Valentín. Červená farba v nás vyvolala odvahu, vášeň a lásku.

Všetky triedy sa fotili na svoje mobilné telefóny a zo všetkých fotiek vybrali tú najlepšiu, ktorú poslali na instagramový účet školského parlamentu. Tam ich medialistky prezdieľali na svojom dni. Takto mohli všetky študentky vidieť, koľko dievčat sa zapojilo a aké podarené outfity je možné skombinovať s farbami jesene. Samozrejme aj toto podujatie bolo bodované. Každá trieda, ktorá sa zapojila s nami osláviť Festival farieb, si nájde body na bodovacej tabuľke, ktorá bude vyvesená na nástenke.

Práve farbou vieme ukázať, ako sa cítime a čo prežívame. Nie je hanba ukázať to, čo cítime navonok. Každá farba je niečím výnimočná a vie v nás vyvolať mnoho pocitov.

Ako povedal francúzsky spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry: „Človek predsa nemôže trvalo žiť z chladničiek, politiky, financií a krížoviek. Človek to jednoducho nemôže. Človek predsa nemôže žiť bez básní, bez farieb a bez lásky.“

V mene celého školského parlamentu ďakujeme všetkým žiačkám, ktoré sa zúčastnili festivalu farieb a tešíme sa na ďalšie kreatívne outfity.

Paulína Vajdová, medailistka ŠP