Projekt - Adoptuj si starkých online

Nadácia Telekom so svojou výzvou „Zrelí na dobu digitálu“ umožnila klientom v Centre sociálnych služieb v Turčianskych Tepliciach nahliadnuť do digitálneho sveta prostredníctvom nových tabletov. S tým, ako na to, oslovilo vedenie CSS práve študentky Strednej odbornej školy pedagogickej. Už začiatkom októbra sme prvýkrát navštívili zariadenie a oficiálne zahájili projekt „Adoptuj si starkých online“, odkedy dvakrát týždenne na jednu hodinu  klientov navštevujeme.
  Obdivujeme, koľko majú chuti a elánu do učenia sa nových vecí. Technológie ovládajú čím ďalej, tým lepšie a veríme, že aj oni si vzájomnú spoločnosť užívajú tak, ako my. Popri tabletoch sa vždy stíhame dobre porozprávať o záujmoch, historkách z detstva, práci, cestovaní i mladosti. Za ich úprimnosť a možnosť spoznať ich sme im veľmi vďačné.
  V polovici novembra sa naše spoločné chvíle síce skončia, veríme však, že si na nás naši starkí spomenú, keď si na tabletoch budú opäť púšťať Tublatanku alebo Pacho, hybského zbojníka. My si v srdci odnášame tie najláskavejšie spomienky.
  Alexandra Turoňová IV.B