Sen noci svätojánskej - 25.10.2022

Dňa 25.10.2022 sa náš školský parlament spolu s koordinátorkou, so svojimi priateľmi a našou americkou lektorkou vybral na divadelné predstavenie do Slovenského komorného divadla v Martine. Vyoblekaní sme sa všetci stretli na vlakovej stanici v Turčianskych Tepliciach a nastúpili do vlaku. Cestu do Martina si členky parlamentu spríjemnili rozhovormi o očakávaniach z divadelnej hry Sen noci svätojanskej a aktivitách, ktoré majú v pláne uskutočniť v škole budúci mesiac.

Na námestí v Martine sme si spravili pól hodinový rozchod, počas ktorého sme si vychutnali lahodnú kávu a chutné jedlo s príjemným výhľadom na jesenné námestie. O 18:15 sme vstúpili do divadla a nasávali atmosféru i nadšenie, ktoré vo foyeri prúdilo z nedočkavých divákov. Po vstupe do divadelnej sály sme sa usadili do pohodlných červených sedadiel a predstavenie sa začalo.

Komédia od Williama Shakespeara nás okúzlila i poriadne pobavila a hercov sme na konci vyše dvojhodinového predstavenia obdarili potleskom spolu s ostatnými divákmi. Po ukončení predstavenia sme si spravili pár fotografií a následne sme sa všetci presunuli do kaviarne Bretp, kde sme sa mali možnosť porozprávať s herečkou Zuzanou Rohoňovou, ktorá hrala Helenu, jednu z hlavných postáv a stretnúť aj ostatných hercov. Spoločne sme potom prediskutovali svoje pocity, postrehy a dojmy z predstavenia a veľmi nás potešilo, že táto komédia sa páčila aj našej americkej lektorke, ktorá síce nehovorí ani nerozumie po slovensky, ale vysoko ocenila ostatné aspekty hry, akými rozhodne boli hudba, scéna, kostýmy a samotné vysoko profesionálne a fyzicky náročné výkony hercov.

S úsmevom na tvári sme vyšli z budovy divadla, príjemnou jesennou nocou sme si to namierili na vlakovú stanicu a bezpečne pricestovali späť do Turčianskych Teplíc. Členkám parlamentu sa divadelné predstavenie Sen noci svätojánskej veľmi páčilo a už teraz sa nevedia dočkať, kedy opäť budú môcť navštíviť ďalšie zaujímavé predstavenie.

Emília Anna Kováčová, medialistka ŠP