Skúsenosť i zážitok v jednom - 3.11.2022

Dňa 3.11.2022 sme navštívili nádherné priestory Hoffmannovho domu v Žiline, kde sme sa zúčastnili krajskej súťaže mladých moderátorov Sárová Bystrica. Už pri vstupe sme žasli nad miestom, kde sme sa ocitli, pretože vo vzduchu sa vznášala príjemná a uvoľnená nálada a neuveriteľné priestory jej dodali ešte umeleckejší nádych. Vo chvíli, keď sme zazreli vysvietené pódium pre budúcich moderátorov, obklopené neskutočným množstvom kníh, vedeli sme, že keď sa tam postavíme, pódium bude naše a tento okamih si naplno vychutnáme.

Disciplíny išli plynule za sebou, aj keď nás tam bolo veľké množstvo. No výsledky, ako povedala porota, boli vraj jednoznačné. Aj keď som sa nezmestila do prvých troch miest, porota mi udelila Čestné uznanie a tým, otvorila dvere na to, aby som si uvedomila, že mám v budúcnosti potenciál, ktorý nesmie zostať nepovšimnutý. Veľmi pekne ďakujem pani profesorke Rafajovej, bez ktorej by som sa nedostala ani na jedno z kôl, pomohla mi pripraviť videoreportáž do obdivuhodnej podoby, ktorú porota ocenila. Pani profesorke Sudorovej za motiváciu, pomoc a konzultovanie pri jednotlivých disciplínach, či pani profesorke Mikloškovej za vychytanie technických rečových chýb. Takisto dakujem mojej respondentke, spolužiačke, Alexandre Turoňovej za rozhovor a podporu počas jednotlivých kôl súťaže. Dakujem za túto skúsenosť a neopakovateľné zážitky.

Daša Vrabčeková, IV. B