Zber plastových vrchnáčikov pokračuje

Aj naša škola sa už niekoľko rokov podieľa na pomoci rodinám s deťmi, ktorí sa kvôli zdravotnému stavu ocitli v ťažkej životnej situácii. Zberom štuplíkov s láskou prispievame aspoň malou kvapkou nádeje, ako hovorí pani Gitka z Pekliny. Jej syn Maťko trpí DMO, spastickou kvadruparézou, oslabeným krčným pletencom, má zrastené prsty na pravej rúčke, vysoké pečeňové testy, z metabolickej stránky trpí rozvratom vnútorného prostredia, má znížený rastový hormón a zachádzanie pravého očka. I napriek mnohým závažným diagnózam je malý Maťko neskutočný bojovník za akúkoľvek pomoc je Maťkova rodina naozaj vďačná. V minulom školskom roku 2021/2022 sme Peklinu navštívili dvakrát a priviezli im plné autá vriec so štuplíkmi. Tento rok sa okrem študentiek, učiteľov a zamestnancov našej školy do zberu opäť pridali i klienti z Centra sociálnych služieb v Turčianskych Tepliciach a pani Bronislava Chmelíková, s ktorými i naďalej spolupracujeme v dobrej veci. Každej jednej kvapke nádeje patrí vďaka. Každý jeden štuplík hovorí o súdržnosti a pozitívnej energii, ktorú rodine posielame. Hoci za ne dostávajú  len slabú finančnú pomoc, veríme, že Maťkovi pomôže.

Dňa 9.11.2022 sa členka nášho školského parlamentu Evka Zahatlanová spolu s pánom údržbárom Milanom Lichnerom vybrali rodinu navštíviť a plastové vrchnáčiky, ktoré poputujú do zberných surovín v Žiline, odovzdať do správnych rúk.

Sme rady, že sa majú dobre. Maťko pokračuje v rehabilitáciách a statočne bojuje ďalej. Patrí im obrovský obdiv. V našich srdciach sú veľkými hrdinami a idú nám príkladom statočnosti a viery! Rodine prajeme veľa síl a veríme, že sa opäť spojíme v jedno a prispejeme troškou tam, kde to najviac pomôže. Sme s vami!

Alexandra Turoňová, medialistka ŠP