Jesenný strašiak - 11. 11. .2022

Jeseň si už pomaly balí ťažké listnaté kufre a zanecháva po sebe len spúšť prázdnych stromov. Za oknami našej školy sa pomaly rozlieha ospalá nálada, zimný smútok a lenivosť, ktorá dosadá pomaly a nenápadne na každého z nás. Možno aj preto sa chcel školský parlament rozlúčiť s jesennou atmosférou dňa 11.11. 2022 vo veľkom štýle, a tak nasadil latku veľmi vysoko. Potrápil tak kreativitu, šikovné prsty a aj trpezlivosť našich študentov. Vymyslieť jesenného strašiaka nie je predsa len tak jednoduchá úloha. A postaviť ho pred dvere tried tiež nie je med lízať, avšak predsa len sa to niekoľkým z vás podarilo.

Originálny strašiaci síce nemali za úlohu odohnať vrany z polí, ani učiteľov od vstupu do triedy, ale mali vás spojiť a pozdvihnúť ostatným kútiky úst. Myslím, že táto úloha je splnená. Nejedna trieda sa so strašiakom vyhrala do nej menších detailov. Taká 3.C do toho svojho napchala aj skutočnú slamu. Druhácke triedy tiež nezaostávali a z balónov, košieľ, stojanov vytvorili svoje "strašidelné" čudá, strážiace nielen vstup triedy, ale niekde sa stali aj súčasťou žiakov a vychutnávali si vyučovanie. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na šikovné prvé a druhé ročníky, alebo výnimočné úkazy od tretiakov. Je vidieť, že budúce pani učiteľky rozmýšľajú, ako upriamiť našu pozornosť a získať si viac bodov v tabuľke.

Čítate dobre, i táto aktivita bola bodovaná. Aj keď si myslím, že niektoré políčka zaplnia krásne a celkom vysoké čísla, nejedno okienko zostane s veľkou tučnou nulou. Ešte stále sa nájdu triedy, ktorým treba viac motivácie a určite aj času, aby sa mohli realizovať v príjemnejších aktivitách ako je neustále učenie sa. Nuž myslíme, že pohľad na vtipné a jedinečné výtvory ostatných, bude dostatočným povzbudením v prekonávaní vlastných hraníc. Veď predsa len jeseň máme iba raz v roku. A tak jesenný strašiaci zostávajú pred dverami tried dokedy nespadne aj posledný zabudnutý list z opadaného stromu. So slameným strašiakom sa stratí aj odkaz jesene a prídu iné akcie, do ktorých sa hádam zapojí rovnaké, ba aj väčšie množstvo študentov.

Ako vždy, vďaka vám vidíme zmysel pre vymýšľanie ďalších podujatí a pokračovaní v práci pre vás. Len vďaka vašej aktivite a nadšeniu sú teraz naše chodby pestrejšie a živšie. Nepokazte si to a nechajte sa motivovať pribúdajúcimi bodmi v tabuľke. A vaši strašiaci sa stali našou jesennou súčasťou.

medialistka ŠP, Aneta Duchoňová