Študentská kvapka krvi - 17. 11. 2022

Dňa 7. 11. 2022   sa na našej škole  uskutočnil  odber krvi. Darovania krvi sa zúčastnili  študenti 3. a 4. ročníkov, ktorí dosiahli vek 18 rokov a spĺňali zdravotné kritéria.  Odberu krvi sa zúčastnilo 22 darcov, z ktorých bolo 17 prvodarcov, 2 darkyne nespĺňali zdravotné kritéria pre darovanie krvi.   Tejto akcie sa zúčastnilo: 14  štvrtákov a  2 tretiačky. Najviac darcov bolo zo 4. A triedy – 9 žiačok. Vzácnu tekutinu darovali aj 3 pedagogickí zamestnanci a 1 nepedagogický zamestnanec.
  Odber uskutočnila pojazdná hematologicko – transfúzna stanica Martin. Počas odberu sa nevyskytli žiadne závažné problémy.
  Všetkým darcom ďakujem a verím, že sa s nimi, ale aj s novými darcami stretneme pri opätovnom darovaní krvi.

RNDr. Marieta Pišková