Mikuláš na škole

Ešte pred koncom roka prichádza december plný sviatkov a zimného čara. Mesiac plný osláv, radosti, snehu a lásky, ktorý otvára jeden milý sviatok nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Mikuláš so sebou nosí vždy dobrú náladu a kopec sladkostí. Aj keď už nepatríme k tým malým deťom, predsa len sme si ako študentky strednej školy užili dňa 6.12.2022 príchod mikulášskej skupiny, ktorá vyčarovala nie len úsmev na tvári, ale aj dobrú vianočnú atmosféru. Predtým, ako Mikuláš vôbec zavítal do jednotlivých tried, školský parlament poveril žiačky školy dôležitou úlohou, vyhotoviť preňho čižmu. A veruže sa niektoré triedy poriadne prekonali! Originálne čižmy prekvapili všetky členky školského parlamentu a potvrdili tak, že tieto sviatky podnecujú aktivitu a záujem o podujatia, ktoré dovolia študentom nachvíľu vypnúť a užiť si nezabudnuteľnú náladu.

Až deväť tried nás v utorok čakalo s mikulášskou čižmou, ku ktorej sa pridali aj spevy a básničky pre Mikuláša. Odmenou im   neboli len sladké cukríky, ale aj body v tabuľke, ktoré boli síce dobrou motiváciou, ale nie prioritou tvorby tohto výnimočného dňa. Najväčším prekvapením bolo, keď sa študentky prezliekli za čertov, anjelov a Mikulášov, aj keď to tentokrát nebolo povinné. Ich vlastná iniciatíva nás presvedčila o tom, že ich podujatie zaujalo a sú ochotné zapájať sa.  Každá trieda sa s radosťou odfotila s mikulášskou skupinkou a radostne nám mávali, keď sme od nich odchádzali. V sprievode s najlepšími vianočnými klasikami sme sa presúvali po všetkých poschodiach a odmeňovali každého, kto mal záujem podieľať sa na tvorbe výnimočnej atmosféry s nami. Jedna z tried dokonca poňala výrobu čižmy osobnejšie a každá jedna žiačka vytvorila svoju vlastnú, ktorú potom spoločne zavesili na šnúru. Vznikla tak aj originálna triedna dekorácia pred Vianocami.

Radosť bola na oboch stranách a aj školský parlament si užil zápal a nadšenie dievčat, ktoré sa narýchlo snažili skomoliť nejakú básničku, alebo úprimné úsmevy, ktorými nás všetci obdarovali. Veríme, že všetky žiačky dostali do krásne vytvorených mikulášskych čižiem viac, ako len cukríky od nás, ale aj príjemnú náladu a motiváciu dobojovať tento rok do zdarného konca. Je cítiť, že chodbami a triedami presakuje už vianočná nálada a sme rady, že sme našou troškou mohli prispieť aj my. Bolo vidieť snahu aj zo strany učiteľov a ich pokusy zladiť sa do mikulášskeho outfitu boli veľmi milé a povzbudzujúce.

A tak sa našou školou ozývalo plno smiechu, hudby, dobrej nálady a úsmevy sa šírili kade sa len dalo. Za sprievodu zvonenia a prvých vločiek za oknami sme si zobliekli kostýmy a pokračovali vo vyučovaní, avšak zážitok z tohto dňa zostane už nastálo nie len na našich fotkách, ale hlavne v mysliach.

Aneta Duchoňová, medialistka ŠP