TextMikuláš a Stridžie dni v ŠKD Horné Rakovce – prax IV.B triedy - 6.12.2022

Mikuláš, Mikuláš čo v tom vreci pre nás máš?

Dňa 6.12.2022 žiačky 4.B triedy pod vedením pani profesorky Nátherovej a pani profesorky Tumovej v rámci praxe pripravili Mikulášsky deň pre deti z ŠKD v Horných Rakovciach.

Počas programu deťom zábavnou a interaktívnou formou predstavili Stridžie dni. Deti mali možnosť zúčastniť sa Katarínskej zábavy či Ondrejovského čarovania. Dievčatá zahrali divadlo o dobrých a zlých skutkoch, ktorého hlavnou myšlienkou bolo : „Každé dieťa sa môže polepšiť.“ Na záver programu prišiel Mikuláš, ktorý daroval žiačikom adventné kalendáre. Triedy sa s ním odfotili a nasledovala tanečná zábava, ktorú si užili nie len deti, ale aj my.

Celé podujatie sprevádzal živý orchester, s ktorým deti spievali ľudové aj vianočné piesne.

Ema Kekeláková