Magický dátum na olympiádu zo SJL - 12 2. 2022

Dňa 12. 12. 2022 sa v našej škole konala olympiáda zo SJL. Študentky boli rozdelené do dvoch kategórií: B- kategória – 1., 2. ročník, A- kategória – 3., 4. ročník. Olympiáda pozostávala z dvoch častí: písomnej a ústnej.
  V písomných úlohách bol online test zostavený centrálne v Bratislave, bol na spôsob externých maturitných skúšok: krátky literárny úryvok, ktorý mali žiačky rozanalyzovať zo všetkých jazykových rovín. Ďalšou písomnou úlohou bola transformácia textu – kratučkú novinovú správu mali premeniť na zaujímavý ľudský príbeh (umelecké  ja-rozprávanie).
  Ústna časť pozostávala z krátkeho rečníckeho prejavu: žiačky mali vyjadriť svoj postoj, názor k známym citátom (v trvaní najviac 2 - 3 min). Hodnotila sa originalita, jazyková správnosť a samotný prednes (melódia, tempo, dôraz, výslovnosť a i.)
  Víťazky obidvoch kategórií postupujú do krajského kola olympiády, ktoré sa bude konať vo februári 2023. Knižné odmeny sponzorsky venoval kabinet SJL. Za pekné diplomy ďakujeme  p. profesorke Gabriele Rafajovej.

Výsledky olympiády:

Kategória A:
            1. Kristína  Danková (III.B – postup do krajského kola)
            2. Lenka Drengubiaková (IV. A)
            3. Jana Modrovská  (III. B)

Kategória B:
            1. Veronika Ponechalová (II.B – postup do krajského kola)
            2. Margaréta  Zigová (II.C)

Oceneným študentkám srdečne blahoželáme!

kabinet SJL