Florbalový týždeň – 28. 11. – 2. 12. 2022

Naša škola je plná žiačok s pestrými záujmami. Nie len hudba, učiteľstvo a psychológia koluje v krvi žiačok pedagogickej, pretože dokážu zo seba vydolovať súťaživého ducha a ukázať,  že šport je ich druhé meno. A vďaka týmto talentom sa zorganizoval aj špeciálny florbalový týždeň, kedy si medzi sebou v prvom kole (28.11) zmerali sily tretiačky a štvrtáčky a v druhom kole (29.11) súťažili prváčky proti druháčkam. Vo finále (2.12) sa stretli tretiačky s prvým družstvom prváčok a štvrtáčky s druhým družstvom prváčok.

Aj keď protivníci boli silní a žiadny bod nezostal bez odozvy, víťazom nemohol byť každý. Piatkové finále prinieslo aj výsledky pre prvé, druhé a tretie miesto. Príhodne bronzové miesto si obhájili žiačky tretej triedy. Striebro si s hrdosťou odniesli prváčky, ktoré sa ukázali ako poriadne bojovníčky a v neposlednom rade zlaté a prvé miesto si dosýta užili už pomaly odchádzajúce štvrtáčky.

Počas celého týždňa nechýbali salvy smiechu a povzbudzovania zo strany spolužiakov, ktorí tvorili atmosféru dychtivú po výsledkoch.

Víťazom srdečne gratulujeme a veríme, že ostatné triedy toto podujatie nakoplo a do budúcna sa všetci budeme tešiť na podobné podujatia, ktoré nám spríjemňujú školský čas.

Klaudia Elizabeth Kevešová, 2.B