Začnime nový rok so školským parlamentom, alebo Fašiangový karneval - 16. 1. 2023

Po ťažkej pandémii zabraňujúcej skupinovým stretnutiam, aktivitám a projektom sa tento školský rok tešíme z uvoľnených opatrení a opätovnej možnosti kontinuálne pripravovať a organizovať školské podujatia. Na našich studených chodbách sa opäť rozprúdila skvelá atmosféra vďaka Fašiangovému karnevalu, ktorý si pripravil školský parlament pre našich spolužiakov ako prvú aktivitu v novom kalendárnom roku 16. januára 2023. Len málokto zo žiakov sa nezapojil, a preto sme mali možnosť celý deň stretávať jedinečné masky v podobe vznešených princezien, usilovných údržbárov, hrôzu naháňajúcich pirátov, milých mačiek, ukvákaných žiab....jednoducho, na koho ste si pomysleli, toho ste mali možnosť vidieť.
   Každý z nás bol iný, tým pádom každý z nás bol niečím výnimočný, ale školský parlament si dal námahu a vybral tri najoriginálnejšie masky, ktoré stvárnili Adela Sádecká z 3.B ako Červená čiapočka, Ema Puškárová z 1.A ako bojová pirátka a Kristína Čiešková z 3.A ako búrkový mrak. Dokonca bola ocenená aj 4 výherkyňa, ktorú ste vybrali vy na našom Instagrame a získala vďaka vašim hlasom a samozrejme kvôli svojej dokonalej maske Mimoňa Cenu sympatie, a to Michaela Zaťková z 1.B. Nezabúdajte však na to, že každá maska bola unikátna, preto ste všetci víťazmi a ďakujeme vám za zapojenie sa do tejto aktivity.
   Veselými a zvučnými pesničkami, ktoré sme v tento deň zahrali na harmonike, aby sme si pripomenuli tradičné fašiangové zvyky, sme vám chceli priniesť úsmev na vašich tvárach, radosť do vašich sŕdc a zábavu do vašich tried. Už pri vstupe do nich sa vôkol šírila úžasná vôňa šišiek naplnených lahodnou čokoládou a vynikajúcim jahodovým džemom. Vinšami, ktoré sme vlastnoručne vyrobili a rozdávali všetkým triedam, všetkým pedagógom v kabinetoch, vedeniu školy, našim milým a nesmierne potrebným upratovačkám, kuchárkam a pánovi údržbárovi, sme vám chceli do nového roka 2023 popriať veľa síl, pevného zdravia, šťastia, lásky, porozumenia, harmónie, empatie, energie, elánu, chuti a radosti do života. Tento deň sa neniesol len v duchu tradičných Fašiangov, ale mal nám predovšetkým pripomenúť, aby sme aj napriek starostiam a ťažkým chvíľam nezabudli uvoľniť sa a smiať sa. Dúfame, že sa nám to podarilo a že sa opäť s takým entuziazmom zapojíte do našich ďalších aktivít, na ktoré sa už tešíme.
   Sabina Juríková, medialistka ŠP