Juchúúú...Fašiangy Turíce v podaní IV.B a IV.A

Fašiangy - obdobie zábav a ľudovej veselice nenechali chladnými ani študentky IV.A a IV.B triedy, ktoré si v rámci odbornej praxe pripravili pre deti z ŠKD v ZŠ Školská v Turčianskych Tepliciach bohatý kultúrny program. Deťom predviedli svoj hudobný, pohybový, tanečný i recitačný talent, čím vytvorili jedinečnú fašiangovú atmosféru a spoločne si pripomenuli krásne slovenské zvyky. Jedným z nich je napríklad pochovávanie basy. O hudobnú zložku sa postarala ľudová muzika, ktorú tvorili: Petronela Benická (primáška - 1. husle); Viktória Borová (2.husle), Eliška Tropeková (kontrabas), Renáta Plevjaková (basa), Alexandra Turoňová (klavír) a Kristína Ťasnochová (heligonka), a to pod odborným vedením hudobnej pedagogičky a dlhoročnej stálice školy v tvorbe hudobno-pohybových pásiem na ľudovú nôtu Mgr. Ľubomíry Tumovej. O hovorené slovo, vinše a fašiangové "povedačky", ako aj tanečné pásmo sa postarali študentky IV.B triedy.
  Ako každá poriadna fašiangová veselica, ani táto sa nezaobišla bez fašiangového sprievodu a promenády masiek, ktorú mali "pod palcom" študentky IV.A triedy. Každá z nich si vytvorila dokonalú masku i kostým, a tak spolu s deťmi jedinečne dopĺňali kolorit fašiangových osláv. V neposlednom rade si pre deti pripravili množstvo zaujímavých súťaží a prekvapení zakončených diskotékou všetkých zúčastnených. Medzi maskami ste mohli nájsť hviezdnych hrdinov, pirátov, princezné, Elzy, upírov, bojovníkov, lienky a mnohé ďalšie. Okrem pekných zážitkov si každá maska domov odniesla svoj vlastný diplom za účasť na fašiangovom programe. Všetky študentky sa svojej úlohy chopili s entuziazmom a plným pracovným nasadením, a to najdôležitejšie - odniesli si jedinečné praktické skúsenosti, ktoré nepochybne využijú vo svojom budúcom povolaní, ako pani učiteľky a vychovávateľky.
  PaedDr. Magdaléna Kremnická (vyučujúca odbornej praxe)