PREVENCIA V OBLASTI „SYNDRÓMU CAN“

Naši študenti nám nie sú ľahostajní, aj preto sa okrem vzdelávania a prípravy na povolanie zameriavame na ich ochranu pred spoločensky nežiaducimi a sociálno-patologickými javmi.
  V mesiaci január sme pre naše maturantky zrealizovali prevenčné stretnutie, ktoré viedli odborníčky (psychologička, sociálna pedagogička) z Centra poradenstva a prevencie v Žiline. Interaktívna prednáška bola bohatá na informácie týkajúce sa Syndrómu CAN (z angl. Child Abuse and Neglect), ktorý v slovenskom jazykovom ekvivalente označuje syndróm týraného, zneužívaného a zanedbávaného dieťaťa. Študentky vnímali prínos prednášky v jej využití pri práci s deťmi, vďaka ktorej budú môcť ľahko a rýchlo odhaliť prípadné násilie páchané na deťoch.
  Dámam preventistkám ďakujeme a tešíme sa na ďalšie obohacujúce stretnutie.
  PaedDr. Magdaléna Kremnická  (školská koordinátorka prevencie sociálno-patologických javov)