Kúzlo Valentína

Valentín s obľubou oslavujú mnohí ľudia po celom svete a u nás to nemohlo byť inak. Dňa 14.2.2023 do našej školy zavial vánok lásky a vyznaní, ktorý nakreslil všetkým dievčatám srdiečko na líce a vyčaril úsmev na tvári.

Chodbami školy sa už od skorého rána ozývala hudba, pretože náš školský parlament si na tento deň pripravil hudobné ráno s bohatým valentínskym repertoárom ľúbezných romantických melódií, na ktoré si niektoré študentky s radosťou zatancovali. Od 8.2.2023 do 13.2.2023 mohli študentky vytvoriť valentínské pozdravy plné lásky a úprimných vyznaní pre svoje spolužiačky, učiteľov, ako aj pre vedenie školy. Pred vrátnicou bola pre ne v tomto termíne pripravená valentínska schránka. Školský parlament všetky pozdravy roztriedil a 14.2.2023 bola každá valentínka doručená do rúk svojho adresáta. Nadšenie, keď si niektorí otvorili svoju valentínku, bolo doslova neopísateľné. Takmer každé dievča si našlo sladkosť, alebo priateľský odkaz, ktorý ju zahrial pri srdiečku. Bez valentínky neobišli ani učitelia, ktorí si prečítali milé poďakovanie od svojich študentiek.

Naše žiačky boli v tento výnimočný deň poverené úlohami, ktoré museli splniť a boli za to aj bodovo ohodnotené. Prvou úlohou bolo obliecť sa do valentínskych farieb, t.j. červenej, bielej a ružovej. Tieto farby tiež prispeli k tomu, aby sa našou školu niesla  atmosfére lásky, šťastia a pozitívnej energie. Dievčatá sa tejto úlohy zhostili výborne a bolo vidieť, že sa veľmi rady  a s nadšením zapájajú do podujatí školského parlamentu. Druhá úloha bola o niečo náročnejšia, a to vytvoriť boha lásky AMORA. Je jasné, že dievčatá majú bohatú fantáziu plnú skvelých a kretívnych  nápadov, takže ich výtvory boli ohurujúce a originálne. Triedne kolektívy si na tom dali naozaj záležať, preto ani jedna z tried, ktoré boli v tom čase v škole, neostala bez svojho Amora, ktorý bol aj skvelou rekvizitou na spoločné triedne fotky.

Ako by povedal francúzsky baśnik Auguste-Marseille Barthélemy: „Najväčšie víťazstvo, ktoré si človek vydobyl od prírody, je láska na celý život.“

Všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto podujatia, v mene celého školského parlamentu ďakujeme a dúfame, že sa naďalej budete zapájať do všetých akcií s takým odhodlaním a nadšenim, ako doteraz. Bodové hodnotenie si každá trieda môže pozrieť na nástenke v škole.

Nezabúdajme však na to, že lásku by sme si mali prejavovať každý deň, nie len v tento sviatok.

Natália Ďaďová, medialistka ŠP