Pác, Morena, do vody, pác! - 22.3.2023

Takto sa výkriky našej III.B triedy ozývali dňa 22. marca 2023 dedinou Diviaky, spolu so spevom a dobrou náladou. Vďaka odbornej praxi sme dostali možnosť si vyskúšať kroje omotané zlatou niťou. Tradíciu turčianskeho regiónu sme preniesli do materskej školy. Rozžiarené pohľady detí rozsvietilo svetlo do chladného dňa, ktorý nemohol byť lepší. Morenu sme zapálili, privítali sme jar. Domáci vychádzali do záhrad a užívali si skvelú atmosféru spolu s nami. S úsmevom na tvári budeme ešte dlho spomínať na túto skvelú príležitosť a nezabudnuteľný zážitok. Či nám už v spomienkach budú dominovať farebné ornamenty na krojoch, usmiati obyvatelia Diviak alebo radostné výkriky detí, viem, že som sa ja a istotne vravím za všetkých, cítila neoddeliteľnou súčasťou našej kultúry.

Ďakujeme pani učiteľke Ľubke Tumovej za pomoc pri ďalšom programe z mnohých, ktoré mali vďaka nej obrovský úspech, a taktiež našim učiteľkám praxe pani Tatiane Nátherovej a Tatiane Krelovej za skvelú organizáciu a skúsenosť.

Vidíme sa už čoskoro pri stavaní mája.

Tereza Puškárová, III.B trieda