Zelená škola na turistike - 12. 4. 2023

Dňa 12.4.2023 sme sa my, účastníčky Zelenej školy, vydali na nádhernú turistiku, smer Vyšehrad. Ide o zabudnuté hradisko, ktoré desaťročia ochraňovalo okolité dediny pred Turkami.
  Krásne počasie nás sprevádzalo celý deň, a to nielen cestou na autobus do Jasenova, ale aj neskôr, keď sme prechádzali okolo nádhernej lúky, na ktorej sa páslo stádo koní. Dozvedeli sme sa, že ide o farmu, kde sa počas celého roka organizujú detské tábory. Pomaly sme vošli do lesa a po červenej značke sme sa dostali na vrch Vyšehrad (826 m.n. m.), najväčšou odmenou boli pre nás krásy prírody a nádherný výhľad.
  Super bodkou za naším výletom bolo, keď sme zišli do dediny Jasenovo na výbornú pizzu. Plné zážitkov a dobrého jedla sme sa spokojné a oddýchnuté vrátili na internát. Deň rýchlo uplynul, ale naše spomienky naň určite pretrvajú.