Volejbalový turnaj Memoriál René Lissnika

Po niekoľkoročnej odmlke sa družstvo volejbalistiek našej školy zúčastnilo turnaja oblastného formátu.  Dňa 13.04 2023 sme vycestovali na  OA Martin a absolvovali zápasy na volejbalovom turnaji Memoriál René Lissnika.
   Pri účasti silných družstiev stredných škôl OA Martin, Gymnázium J. Lettricha Martin a Bilingválneho Gymnázia Sučany,  v zostave Tereza Gunišová, Lívia Weronika Balut, Šágová Veronika, Drapáčová Michaela, Mravcová Rebeka, Sobotová Rebecca, Rybáriková Tereza, Vrábľová Hana, naše dievčatá skončili na poslednom mieste.
      Viac ako umiestnenie, potešila predvedená hra reprezentácie našej školy a celkové pôsobenie hráčok na tomto podujatí. Team hral v takejto zostave po prvý krát a väčšina hráčok na takomto významnom podujatí ešte neúčinkovala. Preto je potešujúce, že dievčatá prejavili odhodlanie pokračovať v príprave a zlepšovať svoju kvalitu v tejto športovej hre.
   Z hľadiska tréningového procesu sa budeme musieť viac zamerať na výkonnostnú úroveň, pri dodržaní masového charakteru zamerania volejbalu na našej škole.
    Na záver treba poďakovať vedeniu OA Martin za pozvanie na toto podujatie a dievčatám – volejbalistkám popriať ďalšie výkonnostné napredovanie.

Svetozár Thomka, ved. družstva