Na chvíľu moderátorkou ...

   Dňa 16. 10. 2019 sa konala Sárova Bystrica regionálna súťaž mladých moderátorov v Martine, ktorej sa zúčastnilo 6 žiačok našej SOŠ P. Atmosféra bola už od rána veselá, krásne jesenné počasie nás naplnilo elánom, no keď sme uvideli 22 súťažiacich z martinských gymnázií či konzervatória, objavila sa aj tréma. 

   Pohodička sa však opäť vrátila, keď sme zbadali dvoch členov odbornej poroty – spisovateľov, moderátorov J. Peťka (exmoderátor Fun Rádia) a M. Páleša (RTVS – Regina). Priniesli výbornú, zábavnú,  uvoľnenú atmosféru, ktorá nám pomohla k lepším výkonom. 

   Súťažilo sa v dvoch kategóriách:   1. kategória: od 15 do 18 rokov, 

                                                           2. kategória: od 19 do 25 rokov.

 

   Súťaž pozostávala zo štyroch  disciplín:    

1. interpretácia spravodajského textu, 

2. interpretácia reklamného textu, 

3. vedenie rozhovoru so zaujímavým človekom, 

4. moderovanie vlastnej relácie. 

   Snažili sme sa zostať samé sebou, podať čo najlepší výkon. A aj keď sme tento rok v silnej konkurencii nezískali popredné miesta, odchádzali sme s dobrým pocitom, že sme nadviazali nové priateľstvá, získali nové skúsenosti a dokonca aj kontakty na našich porotcov, v prípade, že by sme sa v budúcnosti chceli venovať profesii moderátorky.       

   Vaše budúce moderátorky J  Andrea Graňáková, Simona Gallasová, Monika Hrnčíková, Dominika Kováčová, Natália Reginová, Lenka Beňová

 

 

                Stredná odborná škola pedagogická Turčianske Teplice, ul. SNP 509/116, 039 01  Turčianske Teplice