Noc múzeí a galérií - 12. 5. 2023

Komisia Kultúry, školstva a mládeže pri meste Turčianske Teplice tento rok priniesla do nášho malého mesta nové, v Európe mimoriadne obľúbené, podujatie Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutočnilo v piatok 12.mája 2023 v čase od 20,00 hod. do 23,00 hod. v našej jedinej galérii. Sprievodný program k podujatiu pripravili žiačky 2.A triedy Strednej odbornej školy pedagogickej v Turčianskych Tepliciach, Rebeka Pjonteková, Hana Vráblová,  Rebecca Sobotová, Adela Škrovánková, Monika Zelníková a Júlia Marčeková pod vedením Mgr. art. Anny Čičmancovej, DiS.art. Aj napriek sychravému počasiu sa niektorým ľuďom nelenilo a rozhodli sa prísť si prezrieť priestory galérie v netradičnom čase. Okrem expozície výtvarných diel na návštevníkov čakali scénky zo života teplického rodáka, významného slovenského maliara, grafika, ilustrátora, výrazného priekopníka moderného umenia, Mikuláša Galandu. Medzi návštevníkmi sa o desiatej hodine objavil aj primátor mesta Mgr. Igor Hus so svojou manželkou a sestrou, aby podporili toto podujatie i jeho aktérky, s ktorými sa na záver spoločne odfotil a ako poďakovanie im objednal i osobne doniesol pizzu. Po scénkach zo života umelca, výstave obrazov a krátkom videu na návštevníkov čakal záverečný kvíz, v ktorom si mohli overiť, čo všetko sa počas nočnej prehliadky naučili. Domov odchádzali s malou sladkou odmenou a nevšedným zážitkom. My ako organizátori sme boli veľmi milo prekvapení vysokou návštevnosťou tejto prvotiny, v ktorej mienime pokračovať aj v budúcnosti. Zároveň by som sa chcela poďakovať ako predsedníčka Komisie KŠaM účinkujúcim žiačkam a kolegyni za ich ochotu, čas, energiu a ústretovosť. Verím, že naša spolupráca bude naďalej fungovať i pri organizovaní iných mestských podujatí a že bude prínosná pre všetky strany.

Mgr. Natália Zajacová