Tretí ročník Futbalováho pohára dievčat - 7.6.2023

V termíne 07.06. 2023 sa uskutočnil tretí ročník Futbalováho pohára dievčat, za účasti družstiev z Levíc, Čadce a Turčianskych Teplíc.
  Mal niekoľko zvláštností. Dve najdôležitejšie – uskutočnil sa v hale a nezúčastnila sa SOŠP Lučenec. Tá prvá bola vynútená prognózou počasia a druhá  -  kolíziou termínov vo futbalovom kalendári družstva z Lučenca.
  Po neúspešných jednaniach s vedením Gymnázia M. Galandu v Turč. Tepliciach sme sa rozhodli uskutočniť turnaj v priestoroch NT SOŠP Turč. Teplice. Je to zmenšený priestor, na ktorom vzniká veľké množstvo osobných súbojov a tým väčšia pravdepodobnosť úrazov.
  A bol tu zápas Turč. Teplice A – versus -  Levice, veľký dôvod na obavy. Chvalabohu, okrem niekoľkých hrôzostrašných „šprajcov“, ktoré vyplývajú z bojovnosti a túžbe po víťazstve, sa nekonali žiadne zásahy sanitiek RZP.
  Veľký podiel na tomto bezproblémovom priebehu má rozhodca Ing. Milan Náther, ktorý preukázal svoju hráčsku aj rozhodcovskú skúsenosť tým, že v predstihu prečítal možné likvidačné zákroky a prerušil hru.
  Celkovo sa dá povedať, že všetky družstvá prezentovali veľký diel futbalového majstrovstva, športové srdce a v konečnom dôsledku zmysel pre fair play.
  Štáb turnaja stanovil najlepšiu hráčku turnaja  Lindu Nagyovú zo SOŠP Levice.
Podľa štatistických údajov z priebehu turnaja najviac gólov zaznamenala a najlepšou strelkyňou sa stala  Henrieta Kováčiková zo SOŠP Turčianske Teplice A.

Víťaznú trofej si vybojovala družstvo SOŠP Turčianske Teplice A v zostave :

Kozáková Timea C

Kováčiková Henrieta

1. A

Krkošová Ema

Šágová Veronika

3. C

Drapáčová Michaela

2. C

Hujčáková Timea

3. D

Sobotová Rebecca

2. A

Vzhľadom na výsledky sa to nezdá, ale pri pohľade na predvedenú hru, by som nelámal palicu nad družstvom SOŠP Turčianske Teplice B v zostave:

Barančeková Adriana C

12 : 11

4. miesto -  SOŠP Turčianske Teplice B                     0 bodov

2 : 28

A úplne na záver treba poďakovať všetkým činovníkom, ktorí sa podieľali na zdarnom priebehu tohto, z pohľadu našej školy, mimoriadne úspešného podujatia.

PaedDr. Svetozár Thomka
                                                                                                            org. turnaja