Vítanie leta - 22.6.2023

Prázdniny sa nezávratne blížia a s nimi aj letný, bezstarostný čas. Keďže leto má rád každý, my, členky školského parlamentu, sme sa rozhodli, že ho privítame všetci spoločne dňa 22.6. 2023 na podujatí Vítanie leta a pozvaný bol úplne každý. Cez rozhlas, plagát a Instagram sme podali informáciu o podujatí, ktorého základom bolo obliecť si letné kvetinové outfity a zároveň s nimi zladiť aj make-up.

Ráno sme študentky školy privítali na chodbe príjemnými letnými pesničkami, ktoré dievčatá roztancovali a každá odišla aj so srdiečkom na tvári. Cez veľkú prestávku sme si zavolali všetky dievčatá pred budovu školy a prekvapili ich vyhodnotením najaktívnejších tried za celý školský rok, čiže tých, ktoré sa poctivo zapájali do akcií, ktoré sme ako školský parlament pre nich pripravili. Na 3. mieste sa umiestnila trieda 3.C, druhé miesto obsadila trieda 2.B, ktorá však kvôli letným aktivitám nebola prítomná a 1. miesto získala trieda 1.C s počtom 70 bodov. Rozdali sme ceny, pre tretie a druhé miesto to boli balíky cukríkov a pre prvé miesto poukaz na zmrzlinu v meste. Výhercovia sa nezaobišli bez fotenia a konfiet, ktoré sme im vystrelili nad hlavami. Všetkým triedam sme ešte raz srdečne zablahoželali a poďakovali, že sa efektívne zapájali do našich podujatí. Potom sme prítomné študentky roztancovali chytľavými melódiami.

Nebol to bežný deň. Naša škola žiarila úsmevmi, šťastím a životom a na chvíľu sa zmenila na lúku plnú prenádherných kvetinových víl. Veríme, že Vítanie leta si plným priehrštím užil každý a odchádzal domov s nezabudnuteľným zážitkom. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné podujatia, ktoré prinesú radosť a neopakovateľné chvíle.

Sabina Juríková, medialistka ŠP