Keď zaberú motivačné jednotky alebo VERNISÁŽ IGORA CVACHA

V polovičke septembra sme sa s kamarátkou zúčastnili vernisáže v Galérii Mikuláša Galandu. Hneď, ako sme do nej vstúpili, uvítala nás veľmi milá sprievodkyňa a taktiež (nečakane J ) naša skvelá pani profesorka triedna. Pôvodne sme tam ani neplánovali ísť, no pani profesorka nám za to sľúbila motivačnú jednotku. No a nevyužite to!
  Výstava ma veľmi milo prekvapila, čo sa, bohužiaľ, o mojej kamarátke veľmi povedať nedalo. Hovorila, že sa jej tam nechce byť, ale po chvíli som už v jej očiach videla, že je z obrazov Igora Cvacha dojatá.
  S   úsmevom som chodila okolo jeho diel, takmer každé jedno som si fotila. Tie farby boli naozaj prekrásne. Kombinácie teplých a studených farieb boli  celkom odvážne, no tieto obrazy mali v sebe také čaro ... všetko do seba krásne zapadlo -  ako puzzle.
  Nakoniec sme sa obidve zhodli, že najkrajší obraz výstavy nesie názov ,,Veľká paráda" a je na ňom zobrazený človek jazdiaci na dvoch koňoch.
  Výstava bola taká nádherná, že som si ju musela prejsť ešte raz. Keď sme prišli na internát, kamarátka nakoniec uznala, že akcia sa jej celkom páčila a išla by som mnou do Galérie aj nabudúce, keď v nej vystavia diela aj od  iného autora.
  Ale, samozrejme, s podmienkou ,,za dobrú známku" sa tam pôjde ešte s väčšou radosťou!

Adela Ostrochovská, I. C