Dni parlamentu

Na začiatku každého školského roku sa tešíme na nové tváre, ktoré patria prváčikom. Tieto tváre zvyčajne odzrkadľujú zmätok spojený s novými priestormi, novými predmetmi a novými ľuďmi, ktorí ich obklopujú. Úlohou školského parlamentu je pomôcť im sa v tomto novom prostredí zorientovať. Preto sme v dňoch 21. a 22. septembra 2023 pozvali žiačky prvých ročníkov do starej telocvične, kde sme sa predstavili a priblížili im úlohu, funkciu a činnosť školského parlamentu. Dňa 21. septembra sme takto informovali triedy 1.A a 1.D a druhý deň sme sa stretli so žiačkami z tried 1.C a 1.B.

Na začiatku nášho stretnutia sme si zahrali veľmi zaujímavú aktivitu, ktorá každému vyčarila úsmev na tvári. Potom sme sa navzájom predstavili, pretože vieme, aké ťažké je pamätať si všetky nové mená. Následne sme predstavili rôzne akcie, ktoré každoročne organizujeme, ako napríklad Noc v škole, Deň objatí, Festival ľudskosti, Spoznaj svoju Európu, Deň farieb, Valentín, Mikuláš, výlety za odmenu a mnoho iných podujatí. Naši študenti sa tešili a ich nadšenie nás motivovalo k ďalšej práci, ktorú vždy vykonávame s úsmevom na tvári. Okrem toho sme ich oboznámili so súťažami, na ktorých sa zúčastňujeme a povzbudili sme ich, aby sa taktiež zapojili do tých, ktoré organizujeme my. Participácia v týchto podujatiach pomáha vytvoriť príjemnú atmosféru na škole a zároveň rozvíja kreativitu a tímovú spoluprácu v triede. V tieto nádherné dni sme prvákom predstavili aj možnosť kandidovať vo voľbách do školského parlamentu, ktoré sa uskutočnia 16.novembra 2023 a oznámili sme, že hľadáme nových kandidátov na pozície, ktoré sme im predstavili. Nakoniec sme im poskytli priestor na otázky, týkajúce sa práce školského parlamentu. Veríme, že sa našim prvákom páčil čas strávený s nami a že sme ich motivovali tak v zapájaní sa do podujatí, ako aj v kandidatúre vo voľbách do parlamentu.

Katarína Hajasová, medialistka